Encyklopedia mitologii ludów indoeuropejskich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-1629-2

Przygotowana z niezwykłą starannością, będąca wynikiem wieloletniej benedyktyńskiej pracy, niezbędna dla każdego erudyty i człowieka ciekawego swych korzeni kulturowych. „Encyklopedia mitologii ludów indoeuropejskich” obejmuje hasła i artykuły uwzględniające nie tylko postaci bóstw, demonów, potworów i herosów, lecz także elementy świata człowieka: natury, życia społecznego, przedmioty...

„Encyklopedia mitologii ludów indoeuropejskich” obejmuje hasła i artykuły uwzględniające nie tylko postaci bóstw, demonów, potworów i herosów, lecz także elementy świata człowieka: natury, życia społecznego, przedmioty użytkowe, oraz symbole i pojęcia abstrakcyjne, które pozwalają zrekonstruować wierzenia naszych przodków, ich system wartości i mentalność.
Doskonale opracowana pod względem metodycznym, wzbogacona o indeksy i wykazy haseł, z jasnym i przejrzystym systemem odnośników, pozwala sprawnie poruszać się w niej zarówno specjalistom (mito-, religio- i kulturoznawcom, etnologom, historykom i filologom), jak i zwykłym czytelnikom.

źródło opisu: okładka

Johel | 2016-04-11