Mroczny taniec

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krwawa opera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Dark dance
83-7082-833-7
mroczny, taniec, horror
horror
Afrodyta

Rachela Day żyje w Londynie. Wiedzie przeciętne, nieciekawe życie, aż do dnia gdy otrzymuje tajemniczy list od rodziny Scarabae. Pamietając niejasne ostrzeżenie matki na łozu smierci Rachela usiłuje uniknać spotkania. Na próżno. Scarabae żądają, by Rachela odwiedziła ich posiadłość, potem by zamieszkała z nimi, wreszcie by spełniła we potworne, krwawe przeznaczenie...

źródło opisu: http://www.altamagusta.pl/k1162.html

źródło okładki: http://nakanapie.pl/book/149638/mroczny-taniec.htm

LoLolaLolita | 2013-08-22

Podobał mi się ten groteskowy klimat, który w gruncie rzeczy był poważny, ale, nie wiedzieć czemu, przywodził mi na myśl rodzinę Addamsów. ;)

TO jedna z najgorszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam

Daiki | 2012-06-21
Przeczytana: czerwiec 2012

Co na porządku polubiłam Rachaele czy Ruth czy kogo kogokolwiek to zawsze się musiało coś zdarzyć,że przestawałam...ogólnie książka niebyła zła,złe się ją nie czytało,ale było wiele rzeczy niepotrzebnych jak np.opisy miejsc,które nieraz się powtarzały co tylko sprawiało,że się robiła nudna i chciało się jak najszybciej przekręcić kartkę na kolejną stronę z nadzieją,że będą jakieś dialogi...I nie wiem czy plusem czy minusem nazwać to,że są w tej książce umieszczone dość mocne problemy(miedzy innymi z Rachaelą i Adamusem)...

Ivette | 2012-07-25

Mi osobiście książka bardzo się podobała. Początek trochę mnie zaintrygował. Oczywiście były momenty, które aż nadto mnie nudziły, ale zdecydowana większość treści tej książki bardzo mnie wciągnęła.

Na początek ostrzeżenie: to nie jest klasyczna książka o wampirach. W zasadzie do końca nie wiadomo, czy członkowie rodziny Scarabeidów naprawdę są wampirami, czy tylko się za nie uważają (lub są uważani).
Tanith Lee jest autorką bardzo niedocenianą, w Polsce praktycznie nieznaną. Powodem tego stanu rzeczy jest prawdopodobnie to, że pisała książki nietypowe, odbiegające od ogólnie przyjętych w fantastyce schematów, poruszające tematy często bardzo kontrowersyjne, nie stosujące się do wymagań wydawniczego rynku. Jednocześnie Lee charakteryzowała się niesamowitą, bogatą wyobraźnią, przepięknym poetyckim stylem i wszechstronnością, chociaż jej powieści były często mroczne, niestroniące od perwersyjnej erotyki.
"Mroczny taniec", chociaż nie jest najlepszą powieścią Lee, zawiera wszystkie te cechy. Język jest prosty, ale jednocześnie bardzo liryczny, a opisy oddziałują na wyobraźnię. Fabuła rozwija się w sposób niekonwencjonalny i w zasadzie nieprzewidywalny, choć powoli. Razem z główną...

figgin | 2011-01-10

Mój ulubiony cytat "Alice spuściwszy oczy haftowala pawia"

Firstlight OftheDay | 2015-10-04

O wampirach, nawet na przyzwoitym poziomie:-)

książek: 1920
Vinga | 2016-11-20