Thraxas Mag

Cykl: Thraxas (tom 1) | Seria: Wielkie Serie Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Thraxas
thraxas

Thraxas, prywatny detektyw, były żołnierz i kiepski mag, traci intratną posadę na dworze królewskim w Turai. Wkrótce jednak dostaje świetne zlecenie: ma odzyskać list miłosny następczyni tronu. Ale zamiast sowitej zapłaty czeka go oskarżenie o morderstwo.

źródło opisu: http://gra.empik.com/thraxas-mag-scott-martin,325983,ksiazka-p

źródło okładki: http://gra.empik.com/thraxas-mag-scott-martin,325983,ksiazka-p

Maciek | 2013-05-24
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Seria Thraxas to cykl o prywatnym detektywie, utrzymany w stylu humorystycznego fantasy. Czyta się lekko, cały czas leżałem ze śmiechu. Przy czym autor, a co za tym idzie i czytelnik doskonale sobie zdają sprawę, że to tylko zabawa, przymrużenie oka jest wszechobecne. Ma w sobie też coś z komicznego kryminału noir. Realia i cała onomastyka oscylują znowu w okolicach starożytnego Rzymu. Moim zdaniem w swojej lidze lepsze od Pratchetta. Słowem świetna rozrywka na długie wieczory i nie tylko.

| 2011-12-06
Przeczytana: 10 stycznia 2009

Cykl o Thraxasie nie jest kolejnym heroicznym fantasy jakich wiele obecnie na półkach. Tytułowy bohater jest co prawda prywatnym detektywem, natomiast jego duży brzuch, brak ćwiczeń i obiadanie się skutecznie powstrzymują go przed dobrowolnym angażowaniem się w jakiekolwiek akcje. Za to jego przyjaciółka, wręcz przeciwnie. W końcu ciężko być połączeniem elfa, orka i człowieka w Turai. Tutaj kobiet, jakiejkolwiek rasy by nie były, nie traktuje się zbyt poważnie. I tak oto Makri, piękna dziewczyna starająca się utrzymać na uniwersytecie, oraz Thraxas, który wolałby być już na emeryturze, dają nam wiele zabawy na stronach książki. Scott napisał cykl bardzo przyjemny, łatwy do czytania i zabawny. Niektórzy porównują go nawet do Pratchetta, ale moim zdaniem to spora przesada.

jagienkaa | 2016-09-30

Wspaniała rozrywka. Smok zasugerowany na początku - prawie jak strzelba na ścianie u Czechowa, tyle że wypala już w pierwszym akcie, a potem... jest tylko lepiej. Akcja gna na złamanie karku, szczodrze podsypana dawką niewymuszonego humoru. Warto!

AlexDelaware | 2012-09-26

Jedna z kilku części o przygodach detektywa nieudacznika, polecam, świetna rozrywka w klimacie s-f i magii :)

agniecha88 | 2014-08-19

Bardzo fajna:)