Taliesin

Taliesin
8371200625
powieść, fantasy,
hunter

"Nie będę już dłużej opłakiwała tych, którzy zginęli i śpią w swoich podwodnych grobach. Głosy tych, co odeszli, wzywają: »Opowiedz nasze dzieje, warte są zapamiętania«. Biorę więc pióro do ręki i zaczynam pisać…". Tak zaczyna się tragedia Atlantydy, zaginionej na zawsze w paroksyzmie ziemi i morza. Z zagłady uchodzą tylko trzy okaleczone okręty, unoszące na swych pokładach króla Awallacha i...

Tak zaczyna się tragedia Atlantydy, zaginionej na zawsze w paroksyzmie ziemi i morza. Z zagłady uchodzą tylko trzy okaleczone okręty, unoszące na swych pokładach króla Awallacha i jego córkę ku okrytej chmurami wyspie Ynys Prydein. Czeka tam na nich inny świat, w którym celtyccy wodzowie walczą o przeżycie u schyłku rzymskiego panowania.

Spośród nich wyróżnia sie bohaterska postać księcia Taliesina, łączącego w sobie wszystkie cechy człowieczej wielkości – siłę duchową i wdzięk, łagodność i majestat, piękno i prawdę.

źródło opisu: [Rebis, 1994]

Robevil | 2015-04-28

Napiszę tak jak pamiętam, a niestety czytałem wieki temu, ale skoczmy na głęboką wodę.
Niesamowicie z niewiarygodną wręcz fantazją połączenie w całym cyklu wątków, które na pierwszy rzut oka są tak odmienne- Atlantyda,Druidzi,Artur.
Miłość, intryga, magia, walka - książki posiadają wszystko a nawet jeszcze więcej niż oczekiwać by można.
Atlanci,Celtowie,Chrześcijanie to jest materiał na porażkę lub coś naprawdę wybitnego.
Ktokolwiek przeczytał zapamięta na zawsze albowiem jest to cykl, który zapada w pamięć.
Zdecydowanie na plus.

Kama97 | 2014-02-04

Moja ulubiona część w tej serii. Pod koniec książki płakałam jak bóbr. Bardzo wzruszająca i jak dla mnie niezapomniana. Gorąco polecam.

Joseheim | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Potrzebowałam trochę czasu, by wdrożyć się w prowadzoną dwutorowo opowieść (początkowo część "Atlantydzka" mnie mocno nużyła), jednak koniec końców wątki posplatały się i śledziłam losy bohaterów z przyjemnością. Całkiem niezły pierwszy tom cyklu pozwalający mieć nadzieję, że kontynuacja historii będzie trzymała poziom, a może nawet go podniesie.

| 2011-11-13
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Bardzo ciekawa historia opisująca przypuszczalne dzieje Atlantydy. Trochę magii, trochę zabawy. Ciekawa.

Jaskier | 2011-07-06

Nie wiem dlaczego, ale najmagiczniejsza książka mojego życia

Moridin | 2015-06-23
Na półkach: Papierowe, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Książka fajna dobrze się czyta

Izabela | 2011-03-22

uwielbiam