Dzienniki 1954-1957

Tłumaczenie: 2010
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka WIĘZI". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo WIĘŹ
978-83-60356-74-6
dziennik
Agnieszka

Przedmowa autorstwa Andrzeja Friszke. „Papiery nie płoną” – dzienniki też nie. We fragmentach zachował się i ten – legendarny – dziennik organizatora polskiej opozycji. Tom zawiera wybrane zapisy rysujące szczegółową panoramę Października 1956 roku. To niezastąpione źródło informacji dla interpretatorów współczesnej historii Polski, kopalnia anegdot o warszawskiej inteligencji, arcyciekawy...

Przedmowa autorstwa Andrzeja Friszke.

„Papiery nie płoną” – dzienniki też nie. We fragmentach zachował się i ten – legendarny – dziennik organizatora polskiej opozycji. Tom zawiera wybrane zapisy rysujące szczegółową panoramę Października 1956 roku. To niezastąpione źródło informacji dla interpretatorów współczesnej historii Polski, kopalnia anegdot o warszawskiej inteligencji, arcyciekawy dokument epoki. Byli ludzie, którym rok 1989 marzył się już jesienią 1956; nie popierali na ślepo Gomułki i dążyli do stworzenia niezależnej listy wyborczej cieszącej się poparciem „Po prostu”... Fascynująca, żywa historia w przechowanym przez lata niemal archeologicznym manuskrypcie.

Edycja wspólnie z Instytutem Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską.

źródło opisu: Towarzystwo WIĘŹ, 2010

źródło okładki: http://www.wiez.com.pl/?s__karta.id__255