Dolina marzeń

Heartland
83-7227-443-6
Afryka, rasizm, RPA
Paulina

Wspaniała opowieść o ludzkich namiętnościach, o przywiązaniu do ziemi, o współczesnej Afryce. Eliza jest Afrykanerką, córką właściciela ziemskiego, Sandile, jest synem czarnej kucharki, która pracuje w nich na farmie. Jako dzieci byli nierozłączną parą aż do dnia, kiedy to Eliza go zdradziła.Dwadzieścia lat później, w dniu jej zaręczyn, Sandile wraca do Południowej Afryki z wygnania na...

Eliza jest Afrykanerką, córką właściciela ziemskiego, Sandile, jest synem czarnej kucharki, która pracuje w nich na farmie. Jako dzieci byli nierozłączną parą aż do dnia, kiedy to Eliza go zdradziła.Dwadzieścia lat później, w dniu jej zaręczyn, Sandile wraca do Południowej Afryki z wygnania na obczyźnie, wkrótce po przewrocie i objęciu władzy przez Nelsona Mandelę. Sandile nie jest już biednym parobkiem, ale przystojnym i wykształconym mężczyzną, który pragnie odzyskać swoje dziedzictwo i ukochaną kobietę. Niestety, zostaje oskarżony o zabójstwo ojca Elizy.

źródło opisu: okładka

BagatElka | 2014-09-04

Kupiona lata temu i czytana już kilkakrotnie i za każdym razem tak samo zachwyca i wzrusza.
Trudna miłość,trudne wybory,trudne czasy.Konglomerat namiętności,cierpienia,zdrady i wybaczenia.

Książka należy do tych,które kupiłam w "Świecie Książki",pięknie wydana,twarda okładka,solidne szycie i cieszy nie tylko treścią albo i samym wyglądem.To taka perełka z lat młodości,którą lubię dotykać,wąchać i czytać.

Przyciągnęła moją uwagę ta piękna okładka książki zdecydowałam się ją wypożyczyć w bibliotece i nie zawiodła mnie, pod urokiem,czarem jestem oczarowana powieścią wywarła na mnie mnóstwo pozytywnych emocji, wzruszeń dostarczyła.
Historia opowiada o Elizie jest Afrykanerką,córka właściciela ziemskiego, a Sandile jest synem czarnej kucharki mieszkającej na farmie, pracuje z nim razem na farmie.
Będąc dziećmi byli nierozłączną, kochającą parą aż do pewnego dnia gdy Eliza zostawia go dla innego zdradza go.
Piękne krajobrazy, pejzaże Afryki przecudna sceneria napisana cudownie.
Wzruszająca, przepiękna opowieść bardzo zachwycona jestem!!!

Poleciałam na okładkę,nie za dobrze to o mnie świadczy ale mogę się usprawiedliwić,że byłam wtedy "młoda":)W sumie jak ją teraz trzymam w dłoniach robi na mnie takie samo wrażenie.KONTRAST.Wybicie się ponad społeczne konwenanse,złamanie norm,tabu i oczywiście późniejsze konsekwencje. Jednak było w niej coś poza okładką.

| 2011-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Pomimo, że teoretycznie jest to romans, powiedziałabym, że główny wątek został skutecznie przyćmiony przez stos bardzo ciekawych informacji o Afryce, apartheidzie, ówczesnych realiach życia. Książka zawiera również wątek kryminalny, jest trochę przewidywalna, ale mimo wszystko chce się ją czytać. Fragmenty dotyczące miłości i romansów są ciekawym dopełnieniem całości. Miałam jedynie nadzieję na trochę bardziej rozwinięte zakończenie.

MiK | 2014-09-30

Książka kupiona bardzo dawno temu w "Świecie Książki", przeczytana niedawno. Spodziewałam się romansidła, ale jestem miło zaskoczona. Książka napisana ciekawie, bardzo fajnie pokazuje Afrykę. Zdecydowanie wciąga.

Kama | 2014-03-29
Przeczytana: 17 lutego 2014

Zdecydowanie "nie oceniaj po okładce". Lepsza niż na to wygląda.

Pełna opinia: http://forculturessake.wordpress.com/2014/03/04/heartlands-fights/

Monika | 2013-06-17

Dla tych co kochają Afryke.

immediate | 2012-02-28
Na półkach: Teraz czytam