Uzależnienie i łaska : miłość, duchowość, uwolnienie

Tłumaczenie: Ewa Woydyłło
Wydawnictwo: Media Rodzina
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Addiction and grace
83-85594-09-4
uzależnienie
religia
Robert

Książka proponuje inspirującą i pełną nadziei wizję dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajemnice tego, kim są naprawdę. Autor twierdz, że wszyscy jesteśmy uzależnieni, a uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy innych środków jest tylko bardziej oczywistym, a czasem dramatycznym przejęciem kontroli nad naszym życiem.

źródło opisu: http://www.lideria.pl

źródło okładki: http://la-pet.blogspot.com

Kasia | 2014-06-14

Gerad G. May to amerykański psychiatra, wykładowca akademicki i teolog. W książce Uzależnienie i łaska przedstawia czytelnikowi odważną tezę, że wszyscy jesteśmy uzależnieni. Tak, tak – i Ty i ja! Autor uzasadnia to naprawdę przekonująco. Oczywiście różny może być poziom destrukcyjności określonych uzależnień. Wszystkie jednak są przeciwieństwem wolności. Wszystkie nas zniewalają. Ciekawe jest rozumienie uzależnienia jako „przywiązania pragnienia”, czyli przejęcia energii płynącej z pragnienia i przeznaczenia jej na określone zachowania, które zaczynają kierować życiem. Nie może wtedy skutkować tradycyjna psychoterapia, która opiera się uwalnianiu tłumionych pragnień. Autor jako cel, czy raczej kie-runek dążeń, stawia nieprzywiązanie, które absolutnie nie polega na braku pragnień czy ich tłumieniu. To stan wolności pragnienia. Piękne? Nierealne? Tu też May wyjaśnia wątpliwości, pewien poziom niespełnienia to istota człowieczeństwa, do końca jesteśmy w drodze.
W książce znajdziemy...

mellaga | 2016-11-27