Furia króla demonów

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Saga o wojnie z wężowym ludem (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rage of a Demon King
powieść, fantasy,
hunter

Na Mikdemię pada straszliwy cień Szmaragdowej Królowej. Siły zgromadzone pod jej sztandarami szykują się do inwazji na Królestwo Wysp i wojna jest nieunikniona. W przededniu starcia Arcymag Pug odkrywa, że będzie musiał stawić czoło czemuś znacznie groźniejszemu niż czary Królowej Mroku. O zdobycie władzy i dominacji nad światem zabiega bowiem jeden z najpotężniejszych demonów - Jatuk. Okazuje się on najgroźniejszym przeciwnikiem Macrosa Czarnego, który wraz z przyjaciółmi stanie w obliczu ostatecznej walki o Kamień Życia.

źródło opisu: Zysk i S-ka

niewyspanaolka | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Po niezbyt powalającej drugiej części sagi, Feist wraca do tego co wychodzi mu najlepiej. Inwazja, oblężenia, walka z użyciem magii i bez, magiczne siły oddziałujące na Midkemię... Moim zdaniem najlepsza książka tego autora od "Mroku w Sethanon".

Darek | 2016-11-12
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane