Sword-Singer

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sword-Dancer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Penguin Books
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-0886774479
powieść, fantasy,
angielski
hunter

The second book in the Sword-Dancer series.

Nanik | 2015-01-04
Na półkach: 040 Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Tym razem Del i Tiger wyruszają na Północ, aby Del mogła oczyścić swoje imię i stanąć przed sądem. Podróż oczywiście pełna jest niespodzianek, zwrotów akcji oraz wszelkiego rodzaju niebezpiecznych stworzeń. Na Południu najgroźniejsza była pustynia, na Północy - magia oraz magiczne stwory. Del jest coraz bardziej zamknięta w sobie, dręczona poczuciem winy, wciąż jeszcze niedokonanej zemsty, stopniowo staje się coraz mniej przystępna. Tigerowi za to trudno odnaleźć się w obcym dla niego świecie - nie zna drogi, języka, nie zna zwyczajów ani zagrożeń, zdane jest na przewodnictwo kobiety i musi znosić niepogodę. Marudzi nieustannie, ale i tak nie sposób go polubić - chociażby za jego lojalność czy specyficzny humor.

Zakończenie - jest totalnym zaskoczeniem.

Moim zdaniem największym atutem książki jest to, jak autorka przedstawiła relację między bohaterami - surową, szorstką, bez jakichkolwiek czułych słówek, gestów czy deklaracji. Trudny związek dwojga ludzi, którzy nie potrafią czy...

Edyt | 2012-10-02
Caylith | 2012-09-21