Wiedźmin, komiks
komiksy
Iki

herodot83 | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Bogusław Polch fascynuje swymi planszami, dynamiczna akcja wyrażona idealną paletą barw sprawia, że całość jest obowiązkową pozycją, dla każdego miłośnika gatunku. Klasyk polskiej kultury.

goskrzys | 2016-02-28
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 lutego 2016

Nie czytałam jeszcze sagi o Wiedźminie (biję się w pierś, ale jakoś zawsze sporo czasu musi upłynąć, nim sięgnę po coś, co jest na topie), więc nie jestem w stanie porównać, czy komiks oddaje klimat powieściowej wersji. Niemniej jednak nawet bez znajomości prozy Sapkowskiego komiks ten może się podobać - jest jakby połączeniem Thorgala i Arii, tyle że w klimacie słowiańskim.

Kreska Bogusława Polcha dość dwuwymiarowa (mi graficznie dużo bardziej podoba się styl Rosińskiego), co czyni całość raczej surową w odbiorze. Ale też pasuje to do treści komiksu - gdzie pojawiają się różnej maści gadziny, a bohaterowie też nie są aniołami. Dobre dialogi, barwna galeria fantastycznych postaci (te bobołaki kojarzę z dzieciństwa, ale nie mam pojęcia - skąd?), interesująca historia - wszystko sprawia, że chce się nie tylko wziąść do ręki kolejny tom, ale też przede wszystkim - przeczytać w końcu oryginalną prozę Sapkowskiego.

Super sprawa, że cykl został wznowiony (cykl "Kultowe Polskie...

Paweł Panfil | 2016-03-01
Przeczytana: 29 lutego 2016

Rysunki archaiczne, narracja bez szaleństw, fabularnie jest to zaadaptowanie opowiadania Sapka do innego medium. Nie czuję się zachęcony do kupowania kolejnych części czy integrala.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

"Arcymistrz światowej i polskiej fantasy..." no comments...:-)!!!!

orionemi | 2016-03-05
Przeczytana: 24 lutego 2016

Niestety nie jest to uczta dla oka, a i dialogi mogłyby być lepsze..miałem wrażenie, że mam w rękach szkic, a nie już ukończone dzieło, zabrakło dopracowania..Pomysł na zakończenie bardzo dobry, ale wizualnie mogłoby być lepiej..

Otani | 2016-04-18
Na półkach: 2016, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

O ile darzę dość dużą sympatią książkowe, jak i growe przygody Geralta tak ten komiks jakoś niespecjalnie zrobił na mnie wrażenie.

Pierwsze co się może rzucić w oczy to fakt, że postaci Geralta jest tu naprawdę niewiele, ale szczerze nie przeszkadzało to w żadnym stopniu w lekturze. Zamiast tego dostajemy historie Korina i Visenny. Czy jest ona ciekawa? Szczerze to tak niespecjalnie. Owszem da się ją przeczytać, jednak ani ona wielce nie wciąga czytelnika, ani nie zapada jakoś w pamięci. Ot taka historyjka na raz, może dwa razy.

Warto również wspomnieć o kresce Bogusława Polcha. Co mogę o niej powiedzieć? Jest dość specyficzna i trzeba się do niej przyzwyczaić. Gdy już się to zrobi, lektura idzie o wiele szybciej. Same tła, jak i plenery są rzeczywiście bardzo ładne, niestety nie można tego samego powiedzieć o twarzach postaci. Są one narysowane, tak jak wcześniej wspominałem w specyficzny sposób — czasami wygląda lepiej, a czasami wręcz brzydko czy też karykaturalnie. Jednak...

Aga | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Komiks ten to miła dla oka przygodowa opowieść z ciekawymi dialogami. Fantastyka, ciekawa zajawka, ale to nie to samo co czytanie książek. Polecam ludziom, którzy potrzebują stymulacji umysłu żeby coś sobie wyobrazić.

template | 2016-12-01
Sentenced | 2016-11-20