Elementarz gotowania

Wydawnictwo: Watra
83-225-0194-3
Beata

Książka przeznaczona dla tych wszystkich, którzy boją się odkryć w sobie talent kulinarny. Tymczasem, trzeba sobie powiedzieć, że my też potrafimy. Autorka, krok po kroku ujawnia nam tajniki dobrej i smacznej kuchni. Cały czas pamiętając przy tym, że jedzenie musi sprawiać przyjemność, że ważny jest nie tylko zapach, ale i sposób podania przygotowanej przez nas potrawy. Dlatego też stół powinien być pięknie nakryty, zapachy apetyczne, a my przygotowani psychicznie na korzystanie z ?rozkoszy podniebienia?. Książka oprócz teorii dotyczącej choćby miar i wag, czy informacji, z czego powinien składać się obiad, podaje przepisy na zupy i obiady jednodaniowe, na różnego rodzaju drugie dania, ze szczególnym uwzględnieniem warzyw, kasz, ryżu, klusek i makaronów.

Alivea | 2011-07-17
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne, Posiadam

Klasyczne kulinarne ABC Gumowskiej - od śniadań, poprzez obiady aż po kolacje i pyszne ciasta, do tego praktyczne porady. Nigdy nie straci na ważności!

Kasiasss | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Książka chociaż została wydana już jakiś czas temu jest oczywiście nadal aktualna. Poznamy w niej ogólne zasady przyrządzania posiłków jak i oczywiście przepisy. Nie są one bardzo skomplikowane, najczęściej są to najpopularniejsze dania, ciasta, surówki itd.
Jak wskazuje tytuł polecam ją raczej osobom zaczynającym gotowanie :)

Isabell | 2015-12-16
książek: 2019