Rebelia W Czasie

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziej
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Science Fiction". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
Rebel In Time
83-85100-58-X
Robert

Cofnąć się w czasie to marzenie chyba każdego. Niektórzy mają jednak większe ambicje - chcieliby zmienić wynik wojny secesyjnej. Było oczywiste, że pułkownik McCulloch nie ma dobrej opinii. Mówiono, że ukrył gdzieś milion dolarów w złocie i że był głównym podejrzanym w przypadku kilku morderstw. Tajny agent Troy Harmon nie mógł trafić na jakikolwiek jego ślad. McCulloch jakby rozpłynął się w...

Było oczywiste, że pułkownik McCulloch nie ma dobrej opinii. Mówiono, że ukrył gdzieś milion dolarów w złocie i że był głównym podejrzanym w przypadku kilku morderstw. Tajny agent Troy Harmon nie mógł trafić na jakikolwiek jego ślad. McCulloch jakby rozpłynął się w powietrzu. Kiedy Harmon odwiedził stację badawczą, gdzie McCulloch pracował jako szef bezpieczeństwa, domyślił się prawdy budzącej przerażenie i jednocześnie - szacunek.

Harmon wiedział, że musi się udać w podróż bez powrotu, by położyć kres paranoicznej misji McCullocha. Ostateczny wynik tej rebelii w czasie znamy z podręczników historii. Dlaczego jednak tak się skończyła, dowiedzieć się można z powieści Harrisona.

źródło opisu: nota wydawcy

Miho | 2015-08-02

Harry Harrison - Rebelia w czasie.
Trudno oprzeć się wrażeniu, że powieść coś nam przypomina, że już była ale zdecydowanie inna.
Jest to kolejna próba opisania wehikułu czasu i kolejna podróż w czasie za pomocą machiny.

Wehikuł z tej powieści jest zgoła różny od Wellsa - niemniej bardzo ciekawy. Nie jest to machina czasu "tak bardzo" materialna.
Dzięki obliczeniom grupy badawczej powstaje machina, która stwarza warunki do przeniesienia się w przyszłość - dlatego uważam, że nie należałoby jej przyznawać tytułu wehikułu czasu - bynajmniej nie typowego pierwotnego wzorca maszyny, która przenosi się w wybrany czas z bohaterem po wystukaniu daty. Przenosi nie sama machina, a jej "twór" za pomocą prądu i skomplikowanych obliczeń matematyczno-fizycznych, stwarzając idealne warunki do podróży.

W dziwnych okolicznościach znika pułkownik psychopata dowodzący całym projektem mającym służyć bezpieczeństwu narodowemu USA.
Jak się okazuje szantażując jednego z laborantów, udaje mu się...

Sławomir | 2013-10-20

Fajnie się to to czytało. Nie nudziłem się na żadnej stronie a łatwo się nudzę z natury.

epaco | 2012-12-12
Przeczytana: 01 lipca 2007

Świetne podejście do tematu, na który trudno napisać coś nowego. Przyzwyczajeni do wyczynów amerykańskich żołnierzy zobaczymy ich w nowej wojnie gdzie zamiast M-16, technologii stalth i satelitów szpiegowskich(czytaj: komunikacyjnych) potrzebny jest wehikuł czasu.

Aliath | 2016-11-20
Paprykarz Szczeciński | 2016-09-04