1001 miejsc historycznych, które warto w życiu zobaczyć

Wydawnictwo: Muza
1001 historic sites you must see before you die
architektura, historia
hunter

Bogato ilustrowany przewodnik.Kompendium najważniejszych miejsc historycznych świata, od cudów starożytności, do pomników upamiętniających znaczące momenty XX wieku.

Marysieńka | 2012-04-14
Przeczytana: 2011 rok

"1001 miejsc historycznych, które warto w życiu zobaczyć" to doskonała pozycja dla miłośników historii i ciekawostek. Autor w krótkich i rzeczowych rozdziałach, w większości ilustrowanych zdjęciami, zapoznaje nas z różnymi, ciekawymi miejscami na Ziemi. Co my tu mamy? Ano dla przykładu możemy przeczytać o świątyni Tysiącramiennej Kannon w Kioto, o Diabelskiej Wyspie w Gujanie Francuskiej, znanej nam z kapitalnego filmu "Papillon", który powstał na podstawie opowieści więźnia Henrie Charierre, któremu udało się uciec z tego miejsca, o Narodowym Parku Messa Verde w USA, o Tucume w Peru, w którym kwitła cywilizacja Lambeyeque i o wielu jeszcze innych znanych i nieznanych miejscach.
Bardzo interesująca i poszerzająca wiedzę książka, do której wraca się wciąż z takim samym zainteresowaniem i przyjemnością.
Polecam.

Jarek Kaszuba | 2016-06-13
Przeczytana: 2016 rok

W tej ,,cegle" opisano pokrótce ponad 1000 ciekawych i pięknych miejsc z całego świata, które warto zobaczyć w życiu. Książka nieodzowna przy planowaniu wakacji i wyborze jakiegoś interesującego zakątka Ziemi do odwiedzenia.

Patrycja | 2016-02-26
halohala | 2014-04-17