Złodzieje na wolności

4,96 (24 ocen i 3 opinie)
Grace

Sfabularyzowana, psychopedagogiczna analiza zachowań nieletnich, agresywnych przestępców w czasie tygodniowej wyprawy górskiej.

Sklep

6,31 (16 ocen i opinii)
Gupik ma szczęście!
Tomek Nowaczyk

9,4 (10 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Wakacje
Nina Majewska-Brown

7,48 (31 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
adorable | 2011-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 26 stycznia 2011

Jest to książka mojego wykładowcy, którą musiałam przeczytać, aby przygotować się do zaliczenia z przedmiotu. Jak to z przymusowymi książkami bywa - ich czytanie nie jest najmilszą rzeczą jaka może przydarzyć się człowiekowi, bo wiadomo, że najfajniej czyta się to, co chcemy i lubimy. Podeszłam do tej książki z dystansem, aczkolwiek przyznam, że jest całkiem niezła. Słownictwo nie jest wyszukane, ze składnią zdań również różnie bywa, jednak czyta się ją szybko i nawet przyjemnie.

"Złodzieje na wolności" przedstawia młodych chłopców z Zakładu Poprawczego, którzy wybrali się na wycieczkę w góry ze swoim wychowawcą. Chłopcy mają swoje "za skórą" - w ośrodku znaleźli się z wielu względów, zazwyczaj przez to, iż ich zachowanie było karygodne i niedopuszczalne. Jednak wbrew pozorom, uważam, że w każdym z nich można dojrzeć nutkę dobroci, wystarczy tylko chcieć. Spodobało mi się to, iż mimo tego, że jeżeli sytuacja tego wymaga - potrafią stanąć w obronie "swoich", ale również ludzi...

czerwona | 2011-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

świetna, wciągająca opowieść o chłopcach z zakładu poprawczego. Pan Grzegorz Zalewski był wykładowcą mojego brata i dzięki tej książce brat (jako jeden z bardzo nielicznych)zaliczył przedmiot na bardzo dobrą ocenę;)
polecam

Backy | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Książka o przepaści miedzy ustrojowej,ciekawych przypadkach nietypowych zdarzeń. Mało tu jednak mowy o samych "Złodziejach". Kilak momentów rzeczywiście nadrabia na użycie tego tytułu, ale większość to raczej "Ciekawe przypadki podróżnika". Podróżnik wygadany, taki Chuck Norris i Mistrz ciętej riposty w jednym.

atyda | 2015-07-08
Przeczytana: 2012 rok