Złodzieje na wolności

Autor:
typ
papier
Grace
4,95 (22 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Sfabularyzowana, psychopedagogiczna analiza zachowań nieletnich, agresywnych przestępców w czasie tygodniowej wyprawy górskiej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
adorable | 2011-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 26 stycznia 2011

Jest to książka mojego wykładowcy, którą musiałam przeczytać, aby przygotować się do zaliczenia z przedmiotu. Jak to z przymusowymi książkami bywa - ich czytanie nie jest najmilszą rzeczą jaka może przydarzyć się człowiekowi, bo wiadomo, że najfajniej czyta się to, co chcemy i lubimy. Podeszłam do tej książki z dystansem, aczkolwiek przyznam, że jest całkiem niezła. Słownictwo nie jest wyszukane, ze składnią zdań również różnie bywa, jednak czyta się ją szybko i nawet przyjemnie.

"Złodzieje na wolności" przedstawia młodych chłopców z Zakładu Poprawczego, którzy wybrali się na wycieczkę w góry ze swoim wychowawcą. Chłopcy mają swoje "za skórą" - w ośrodku znaleźli się z wielu względów, zazwyczaj przez to, iż ich zachowanie było karygodne i niedopuszczalne. Jednak wbrew pozorom, uważam, że w każdym z nich można dojrzeć nutkę dobroci, wystarczy tylko chcieć. Spodobało mi się to, iż mimo tego, że jeżeli sytuacja tego wymaga - potrafią stanąć w obronie "swoich", ale również ludzi...

czerwona | 2011-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

świetna, wciągająca opowieść o chłopcach z zakładu poprawczego. Pan Grzegorz Zalewski był wykładowcą mojego brata i dzięki tej książce brat (jako jeden z bardzo nielicznych)zaliczył przedmiot na bardzo dobrą ocenę;)
polecam

Backy | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Książka o przepaści miedzy ustrojowej,ciekawych przypadkach nietypowych zdarzeń. Mało tu jednak mowy o samych "Złodziejach". Kilak momentów rzeczywiście nadrabia na użycie tego tytułu, ale większość to raczej "Ciekawe przypadki podróżnika". Podróżnik wygadany, taki Chuck Norris i Mistrz ciętej riposty w jednym.

sylwia92 | 2015-03-10

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica