Okładka książki Złodzieje na wolności

papier
Grace
5 (16 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Sfabularyzowana, psychopedagogiczna analiza zachowań nieletnich, agresywnych przestępców w czasie tygodniowej wyprawy górskiej.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
adorable | 2011-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 26 stycznia 2011

Jest to książka mojego wykładowcy, którą musiałam przeczytać, aby przygotować się do zaliczenia z przedmiotu. Jak to z przymusowymi książkami bywa - ich czytanie nie jest najmilszą rzeczą jaka może przydarzyć się człowiekowi, bo wiadomo, że najfajniej czyta się to, co chcemy i lubimy. Podeszłam do tej książki z dystansem, aczkolwiek przyznam, że jest całkiem niezła. Słownictwo nie jest wyszukane, ze składnią zdań również różnie bywa, jednak czyta się ją szybko i nawet przyjemnie.

"Złodzieje na wolności" przedstawia młodych chłopców z Zakładu Poprawczego, którzy wybrali się na wycieczkę w góry ze swoim wychowawcą. Chłopcy mają swoje "za skórą" - w ośrodku znaleźli się z wielu względów, zazwyczaj przez to, iż ich zachowanie było karygodne i niedopuszczalne. Jednak wbrew pozorom, uważam, że w każdym z nich można dojrzeć nutkę dobroci, wystarczy tylko chcieć. Spodobało mi się to, iż mimo tego, że jeżeli sytuacja tego wymaga - potrafią stanąć w obronie "swoich", ale również ludzi obc...

Backy | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Książka o przepaści miedzy ustrojowej,ciekawych przypadkach nietypowych zdarzeń. Mało tu jednak mowy o samych "Złodziejach". Kilak momentów rzeczywiście nadrabia na użycie tego tytułu, ale większość to raczej "Ciekawe przypadki podróżnika". Podróżnik wygadany, taki Chuck Norris i Mistrz ciętej riposty w jednym.

czerwona | 2011-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

świetna, wciągająca opowieść o chłopcach z zakładu poprawczego. Pan Grzegorz Zalewski był wykładowcą mojego brata i dzięki tej książce brat (jako jeden z bardzo nielicznych)zaliczył przedmiot na bardzo dobrą ocenę;)
polecam

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica