Wielkie Małpy

Tłumaczenie: Mirosław P. Jabłoński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7150-913-8
ania

Simon budzi się rano i zastaje świat zupełnie odmieniony. Jego dziewczyna, Sara, okazuje się szympansicą. W obliczu owej okropności bohater traci zmysły. Z pomocą spieszy mu zespół psychiatrów... szympansów...

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2003.

Nuriel | 2011-07-29

Wyobraź sobie, że jednego dnia zasypiasz w zupełnie normalnym świecie, a następnego budzisz się w świecie zamieszkałym przez inteligentne małpy. I nie mam na myśli dzikich, choć inteligentnych małp z Planety Małp. Mam na myśli małpy prawników, małpy lekarzy, małpy inżynierów, małpy kasjerów w supermarketach. Domy, ulice, samochody - wszystko to jest skrojone na małpie potrzeby. Model rodziny jest postawiony na głowie. Hierarchia społeczna jest postawiona na głowie. Małpi gaj.

Wyobraź sobie więc, że budzisz się w takim świecie. I nikt poza Tobą nie zwraca na to żadnej uwagi. Bo przecież Ty też jesteś małpą. Tak przynajmniej twierdzi Twoja partnerka - małpa, obok której się obudziłeś. A także wszyscy Twoi przyjaciele. A następnie sanitariusze. A następnie Twój psychiatra. Ten, który leczy Cię z irracjonalnego przekonania, że jesteś człowiekiem.

Wyobraź to sobie.

RabidBlackDog | 2013-04-05

Autor wymyśla ciekawy koncept... i natychmiast pada pod jego ciężarem, bo potem książka jest zupełnie o niczym. Szkoda czasu.

Hossula | 2016-11-10
Na półkach: 2013, Przeczytane