Furies of Calderon

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Codex Alera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ace Books
978-0441011995
powieść, fantasy,
angielski
hunter

In the realm of Alera, where people bond with the furies-elementals of earth, air, fire, water, and metal-fifteen-year-old Tavi struggles with his lack of furycrafting. But when his homeland erupts in chaos-when rebels war with loyalists and furies clash with furies-Tavi's simple courage will turn the tides of war.

An-Nah | 2015-07-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 14 lipca 2015

Nie wiem, czy napisanie że się zawiodłam ma sens, skoro spodziewałam się zawodu. Intuicja mi mówiła, że "Codex Alera" to coś gorszego niż moje ukochane "Dresden Files" - i wcale się nie myliła. No, przynajmniej na razie.

To nie jest zła książka. W kategorii "standardowe fantasy dla młodzieży" jest w porządku. Jeśli ktoś lubi czytać historie o młodzieńcach odkrywających swoje przeznaczenie to powinien przeczytać. Ale nic poza tym.
Postaci są ok, ale tylko ok. Zawód, bo Butcher świetne postaci umie wykreować - niestety, tu (na razie) nikt nie wywołał we mnie większych emocji. Tavi jest... no, domyślam się kim jest. To jest aż nazbyt oczywiste (ale plus, że nie dostał swojego pokemo... eeee, znaczy furii). Maratowie wpadają w kategorię "szlachetnych dzikusów" aż za dobrze. Postaci kobiece niby mają coś do powiedzenia, ale wypadają blado - z drugiej strony panom też brak wyrazistości.

Pewnie sięgnę po dalsze tomy, ale tylko z zaufania do autora i z nadziei, że pociągnie to w jakąś...

ulfur | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: lipiec 2014

Kalka na kalce, ale od czasu do czasu trafił się jakiś pomysł wystarczająco oryginalny, aby dobić do brzegu z tą lekturą.

Andrzej | 2013-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2013

Świat i postacie wydają się być wycięte z tektury. Wchodzą na scenę robią co mają zrobić i z niej schodzą. Słaba książka.

Jenove | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016