Small Favor

Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 10)
Wydawnictwo: Orbit
powieść, fantasy,
angielski
hunter

Inne wydania

The 10 book in the Dresden Files series.

Iara | 2017-03-27

Poznajcie Harry'ego Dresdena, maga do wynajęcia, najlepszego detektywa w Chicago, jedynego w swoim rodzaju. Harry to bohater, którego nie można mie pokochać. Jest odważny, dowcipny, sarkastyczny i cierpi na syndrom rycerza na białym rumaku. Właściwie to już wymierający gatunek, a biorąc pod uwagę tryb życia jaki prowadzi, słowo wymierający może być kluczowe.
Tym razem życie Harry'ego stanęło do góry nogami przez dawno złożoną przysięgę. I parę zatargów z przeszłości. Magiczne stwory wyskakują jak z kapelusza i to wcale nie po to, by kupić mu kawę i pączka. Od pierwszych stron akcja pędzi jak szalona, a bohaterowie nie mają nawet chwili, by złapać oddech. Powracają starzy wrogowie jak i dawno nie widziani sojusznicy, a Harry znów ma ręce pełne roboty. Intryga goni intrygę, a Harry musi je przejrzeć, nim będzie za późno.
Fabuła wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jim Butcher po raz kolejny zafundował czytelnikom przygodę, jakiej długo nie zapomną. Serdecznie polecam...

Tinamou | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po skończeniu "Białej Nocy" miałem zbyt duży apetyt na kolejne przygody Harry'ego, więc postanowiłem spróbować kontynuować cykl czytając w oryginale by nie czekać na stopniowo wydawane przekłady... i zdecydowanie było warto :-)
Jim Butcher nie spuszcza z tonu, wciąż jest szybka akcja, zabawne wstawki i mnóstwo magii. W tym tomie jest sporo odwołań do wcześniejszych, wracają też "starzy" wrogowie Dresdena, czyli Denarianie - już samo to dla mnie było zapowiedzią świetnej zabawy.
Wszystko zaczyna się od anomalii pogodowych w Chicago, co samo w sobie co prawda uciążliwe ale dla Harry'ego zwiastuje wyjątkowe kłopoty. Królowa Mab upomina się u Dresdena o zaległą przysługę - a jest nią odnalezienie Johna Marcone ( znajomy Harry'emu szef światka przestępczego ) jako że królowej Mab się nie odmawia ;-) Harry jest zmuszony się zaangażować no i jak się zapewne domyślacie zaczyna się robić gorąco. W skrócie polują na niego zawzięcie "agenci" dworu Lata, poszukiwania Marcone prowadzą do...

Oleanderek | 2017-03-26
Na półkach: 2017, Ulubione, Przeczytane