Small Favor

Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 10)
Wydawnictwo: Orbit
powieść, fantasy,
angielski
hunter

Inne wydania

The 10 book in the Dresden Files series.

Iara | 2017-03-27

Poznajcie Harry'ego Dresdena, maga do wynajęcia, najlepszego detektywa w Chicago, jedynego w swoim rodzaju. Harry to bohater, którego nie można mie pokochać. Jest odważny, dowcipny, sarkastyczny i cierpi na syndrom rycerza na białym rumaku. Właściwie to już wymierający gatunek, a biorąc pod uwagę tryb życia jaki prowadzi, słowo wymierający może być kluczowe.
Tym razem życie Harry'ego stanęło do góry nogami przez dawno złożoną przysięgę. I parę zatargów z przeszłości. Magiczne stwory wyskakują jak z kapelusza i to wcale nie po to, by kupić mu kawę i pączka. Od pierwszych stron akcja pędzi jak szalona, a bohaterowie nie mają nawet chwili, by złapać oddech. Powracają starzy wrogowie jak i dawno nie widziani sojusznicy, a Harry znów ma ręce pełne roboty. Intryga goni intrygę, a Harry musi je przejrzeć, nim będzie za późno.
Fabuła wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jim Butcher po raz kolejny zafundował czytelnikom przygodę, jakiej długo nie zapomną. Serdecznie polecam...

figa1992 | 2017-04-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Kolejna dobra część serii. Choć być może nie jestem obiektywna, bo po prostu uwielbiam tych bohaterów i świat stworzony przez Butchera! A za Dresdenem zdążyłam się już stęsknić. Przypuszczam, że ta seria zawsze będzie dla mnie wykładnikiem w kwestii gatunku urban fantasy.

Tinamou | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po skończeniu "Białej Nocy" miałem zbyt duży apetyt na kolejne przygody Harry'ego, więc postanowiłem spróbować kontynuować cykl czytając w oryginale by nie czekać na stopniowo wydawane przekłady... i zdecydowanie było warto :-)
Jim Butcher nie spuszcza z tonu, wciąż jest szybka akcja, zabawne wstawki i mnóstwo magii. W tym tomie jest sporo odwołań do wcześniejszych, wracają też "starzy" wrogowie Dresdena, czyli Denarianie - już samo to dla mnie było zapowiedzią świetnej zabawy.
Wszystko zaczyna się od anomalii pogodowych w Chicago, co samo w sobie co prawda uciążliwe ale dla Harry'ego zwiastuje wyjątkowe kłopoty. Królowa Mab upomina się u Dresdena o zaległą przysługę - a jest nią odnalezienie Johna Marcone ( znajomy Harry'emu szef światka przestępczego ) jako że królowej Mab się nie odmawia ;-) Harry jest zmuszony się zaangażować no i jak się zapewne domyślacie zaczyna się robić gorąco. W skrócie polują na niego zawzięcie "agenci" dworu Lata, poszukiwania Marcone prowadzą do...

rysiekg | 2017-04-09

Po dluzszej przerwie od ostatniego tlumaczenia nadgryzlem ten tytul. Pierwsze 100-150 stron napawalo mnie mieszanymi uczyciami i nie wiedzialem czy to dlatego ze ostatni czas czyszcze polki na postapo czy moze wtornosc gagow i fabuly jest zbyt duza, mialem tez wrazenie lekkiej nudy... cale szczescie pozniej jest lepiej, czyli jak nas seria wczesniej przyzwyczaila i dla tych circa. 300 stronninc dbrej rozrywki warto.

wojtek.wysocki | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Trzyma poziom. Standardowo sam przeciw wszystkim, kompleks mesjasza, kiełkujące poczucie winy. Wróciło też, w większym stopniu niż w kilku poprzednich tomach "ale o co w ogóle chodzi". Więcej intrygi, chociaż wcale nie mniej akcji.

Marita | 2017-03-24

Rewelacyjna!!!! Polecam :)