Instrumenty zarządzania logistycznego

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320816351
biznes, finanse

Jednym ze źródeł przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw na rynku jest sprawne zarządzanie logistyczne. W związku z tym specjaliści w dziedzinie logistyki muszą nieustannie pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. Wśród licznych publikacji brakowało dotychczas opracowania na temat instrumentów zarządzania logistycznego, dlatego autorzy pracownicy naukowi oraz współpracownicy Katedry Logistyki i Transportu Akademii Ekonomicznej w Poznaniu zdecydowali się napisać tę książkę. zaprezentowano w niej instrumenty służące do analizy i rozwiązywania problemów występujących w logistyce. Omówiono między innymi instrumenty sterowania przepływami i zapasami w przedsiębiorstwie oraz w sieciach dostaw, instrumenty analityczne i decyzyjne stosowane w zarządzaniu logistycznym, a także podstawowe zagadnienia dotyczące systemów informatycznych. Walorami opracowania są trafny dobór zagadnień i przystępny język.