Klucz do Apokalipsy

Wydawnictwo: Albatros
978-83-7359-446-3
gregomir

Jakie niezwykłe przesłanie kryje tajemnicza marmurowa płyta odnaleziona pod grecką wysepką Patmos? Kto jest jej autorem? Czy człowiek może rzucić wyzwanie Bogu i zapewnić sobie nieśmiertelność? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w najnowszej powieści Marcina Wolskiego - thrillerze pełnym niesamowitych zwrotów akcji i nieprzewidywalnych rozwiązań, polskiej odpowiedzi na słynny "Kod leonarda da Vinci" Dana Browna.

źródło opisu: http://www.empik.com/klucz-do-apokalipsy-wolski-ma...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/klucz-do-apokalipsy-wolski-ma...»

allison | 2015-05-24
Przeczytana: 23 maja 2015

Dobra powieść sensacyjno-przygodowa, z wątkami historycznymi i miłosnymi, ale trudno mi nazwać ją - jak w okładkowej recenzji - polską odpowiedzią na "Kod Leonarda da Vinci". To po prostu literatura utrzymana w podobnej konwencji, jednak mniej wirtuozerska pod względem fabularnym.

Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Na pewno czytelnik trzymany jest w napięciu, ale niektóre teorie wydają się nieco naciągane (pod tym względem powieść faktycznie zbliża się do "Kodu...":)).

Dla mnie to książka na jedno popołudnie, dobrze relaksująca i pozwalająca oderwać się od obowiązków. Na wielkie przeżycia nie ma jednak co liczyć.

adawid | 2017-11-04

Trzymająca w napięciu książka sensacyjna z domieszką katastrofizmu związanego z wiarą chrześcijańską. Akcja dzieje się w kilku miejscach (Grecja, Polska, Belize) i od pierwszych już stron czytelnik uczestniczy w wydarzeniach podnoszących adrenalinę w żyłach. Trzęsienie ziemi, odnalezienie tajemniczej tablicy, a w konsekwencji grobu św. Jana Jakuba, który pozostawił szyfr do odczytania naciągającego kataklizmu. Wraz z odszyfrowanymi linijkami wydarzenia na świecie zgadzają się od 1995 roku co do joty. A dalej... nie wiadomo, gdyż główni bohaterowie w tym Robert Mirski (brat tragicznie zmarłego Jacka), ojciec Jorge Gutierez oraz piękna Ariadna muszą uciekać przed tajemniczą grupą ludzi, który nie chcą dopuścić do upublicznienia objawień Apostoła. Mają oczy i uszy wszędzie. Śledzą każdy ruch wspomnianej trójki. Do czego jest im potrzebna tablica? I dlaczego zabijają niewinne osoby?
Ostateczna pomoc w rozwiązaniu szatańskiego planu morderczego związku przyjdzie z najbardziej...

jadche | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018

Marcin Wolski jest świetny w krótkiej formie, no i w scenariuszach radiowych. Pełnowymiarowa książka to jednak nie to, co mu pasuje twórczo. Spodziewałam się czegoś nie najwyższych lotów i właśnie to dostałam.

kecajemu | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Przyjemna do poczytania, ale bez polotu. Ciężko uniknąć porównań, gdy przeczytało się już Kod da Vinci. I tu książka dużo traci. Momentami przewidywalna, momentami zaskakująca. Wątki ciekawe bez nadmiernych rozwinięć, a akcja zwarta. Ciężko powiedzieć, czy książka warta przeczytania, ale gdy już się ją przeczyta na pewno nie odczuwa się, by czas poświęcony na jej przeczytanie był stracony.

byłem_fprefectem | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Muszę was zmartwić, zostało nam niestety (choć jakby na to spojrzeć z innej strony to może i stety) maksymalnie szesnaście lat życia. Ale nie liczcie na dolce vita. Czeka was umartwianie się, włosiennice i dziesięć przykazań na pamięć. Albowiem nadchodzi paruzja.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/06/apokalipsa-wedug-marcina-wolskiego-juz.html

smaku | 2018-03-15

Zupełnie inna w klimacie niż inne książki p. Marcina Wolskiego - coś jak perełka poza kolekcją opowiadań, wyróżniająca się, genialna przygoda zupełnie inna, niż inne opisywane przez autora w jego książkach.

Inne książki zawsze można jakoś poklasyfikować tematycznie, stylowo, klimatycznie, itp. - w grupy opowiadań i opowieści.

Ta jest poza wszystkimi. Zupełnie jak osobna przygoda, jak 'Indiana Jones', albo 'Kurs na Półwysep Jork' może raczej.

Bardzo fajna rzecz, zostanie mi na zawsze do poczytania czasem i przypomnienia sobie, a nawet do przeżywania przygód opisanych od nowa i na nowo, kiedy mi przyjdzie ochota. Ciekawe, fajnie się czyta, można lubić, bo jest co, bardzo fajna książka. Nawet za sto lat czy więcej, przypomni mi się i będę szukał, gdzie ją mam, żeby sobie znowu przeczytać.

Pamiętam, że w Olsztynie w piwnicach na rynku gdzieś, w kawiarni przy stoliku sobie czytałem i też było super. Wtedy jeszcze można było palić w kawiarniach. Może kiedyś znowu będzie można, to...

Magnat | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Rewelacja.
Szybka i ciekawa akcja.
Szkoda,ze koniec zbyt szybki i banalny.
Poröwnywanie do kodu da vinci zbyt pochopne i nie trafione uwazam.

Sławomir | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Lekkie i przyjemne. Jak zawszę w wypadku tego autora dostałem dokładnie to czego oczekiwałem - dobrej rozrywki przy książce. I mimo, że zawszę stanę po stronie Szatana i według autora przegram sromotnie, to książka podobała mi się bardzo:) A za perełkę uważam, że według pewnych feministek Bóg jest czarną kobietą i do tego niewierzącą:) Czy jakoś tak:)

Maddie | 2013-06-19
Przeczytana: sierpień 2012

Daję tylko 4 gwiazdki bo nie podobały mi się dygresje polityczne autora. Jeśli chciał przekazać swoje poglądy polityczne to mógł się wziąć za publicystykę a nie książkę sensacyjną.

bmawit | 2017-11-17

Książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Pod względem fabuły troszkę niedopracowana, co nie zmienia faktu, że sam wątek główny był dosyć ciekawy. Finał i większość wątków zbyt banalnie rozwiązana, książka na pewno pozostawia niedosyt i sprawia, że o niej z czasem zapomnimy. Można się przy niej zrelaksować i na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Nie chciałbym tutaj spojlerować, dlatego nie przytoczę tutaj żadnych cytatów ani wątków, które mogłoby zniechęcić lub zachęcić osobę zainteresowaną do przeczytania bądź nieprzeczytania tej pozycji. Myślę, że jak każdą inną książkę trzeba przeczytać w odpowiednim dla siebie momencie.