Żadnego prawa - nigdzie : dziennik z Breslau 1933-1931 : wybrane fragmenty

Kein Recht, nirgends : Breslauer Tagebucher 1933-1941 : eine Auswahl
978-83-60544-74-7
historia
Kibou

Wrocławski historyk Willy Cohn (1888-1941) do momentu wywiezienia z Wrocławia prowadził dziennik. W tym niezwykłym dokumencie, spisanym przez bystrego obserwatora, znajdziemy obraz dziejów wrocławskich żydów w narodowo-socjalistycznych Niemczech. Opisy detali życia codziennego, antyżydowskich szykan i odruchów ludzkiej życzliwości łączą się z refleksjami autora, zapisem jego zwątpień i nadziei. Willy Cohn zginął w Kownie zamordowany przez nazistów.

źródło opisu: nota wydawcy

Kaziu | 2015-10-11

Wstrząsajaca opowieść o mieście, którego już nie ma. Bardzo dokładna relacja. Opatrzona interesującym wstępem oraz wieloma przypisami w tekście. Całość bardzo plastycznie oddaje to co się wtedy działo w Breslau. Wciągająca lektura, bez dwóch zdań, obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika historii naszego miasta.

Emina | 2015-03-29

Lektura obowiązkowa.