Tytus Romek i A'Tomek. Księga XXV. Tytus się żeni

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 25)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Pojawia się Szympansia, w której Tytus się zakochuje, w życie bohaterów wkroczyła kobieta; pojazd – Sterowiec.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-09-15
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Po przeczytaniu tego odcinka zacząłem się zastanawiać - czy to jeszcze jest Tytus? W mojej ocenie ten odcinek to kompletne dno, nie mające poza głównymi postaciami nic z klimatu dawnych komiksów z tej serii. Na siłę uwspółcześnione, bardzo mało śmieszne, ze wstawkami politycznymi odnośnie poprzedniego ustroju i różnymi aluzjami, narysowany koszmarną jak dla mnie kreską. A na dodatek pokazujący jak to fajnie być satanistą (czyli piekło też może być zabawne). Do pozytywnych elementów zaliczyłbym tu tylko krótką wstawkę o produkcji kawy, trochę informacji o Hawajach i słowniczek pojęć na końcu.
Generalnie - porażka (łącznie z koszmarnie narysowaną "żoną" Tytusa - gdzie jej tam do ślicznej dziewczyny z odcinka o malarstwie)

Wkp | 2016-04-05
Przeczytana: 2000 rok

TYTUS OBECNY DUCHEM I CIAŁEM

To chyba najmocniejszy z tomów Tytusa. Kiedy przeczytałem go w młodości, mając niespełna lat 12 – wtedy jeszcze we fragmentach w jakiejś gazecie, które wycięte posiadam do tej pory – zrobił na mnie wielkie wrażenie. Aż kupiłem tom, by w pełni poznać tą historię. Było to przy okazji moje pierwsze spotkanie z tą serią. I teraz, gdy po latach znów czytam ten tom, wrażenie jakie robi jest niemniejsze niż wtedy.

Tytus wszedł już w wiek XXI, a jednak nadal nie jest uczłowieczony. Poszukiwania żony, choć kandydatek na to stanowisko jest wiele, nie przynoszą rezultatów. Czegoś brakuje. Czego? Duszy! Z żelazka się nie nadaje, więc profesor T’Alent wynajduje duszę elektroniczną. W trakcie wgrywania jej Tytusowi, nasz człekokształtny mdleje, a dusza ulatuje w kosmos. Bramy do Nieba i Czyśćca są przed nią zamknięte, ale Piekło chętnie przygarnia postnego bohatera. I tak Tytus zaczyna realizować program, który zapewni mu pozycję wśród piekielnej braci…

Mało...

BetiFiore | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

To ostatni komiks z serii 25 wydanych w specjalnym pudełku. Nie podobał mi się. Dobre są jedynie te pierwsze, jak ja je nazywam "prawdziwe", komiksy. Im bardziej współczesne wydania, tym gorsza kreska, dziwna fabuła, niezbyt śmieszne teksty.

Profesorek | 2014-07-20
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Tytus się żeni?
ON?
Dlaczego?!!

Mamerkus | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Nie wiem jak ocenić ten komiks. Z jednej strony niezły jest cały, obszerny wątek duszy Tytusa błąkającej się po rajach, czyśćcach i piekłach, jak jakiś skrzywiony bohater Dantego, z drugiej cały wątek ślubu i fatalnie narysowanej narzeczonej woła o pomstę do nieba, co też ten Papcio wyczynia, ani to śmieszne, ani ciekawe, a pani młoda ma tragiczne imię i wygląda jak z teatrzyka kukiełkowego.

Lepsiejsze wstawki - "duszno mi", "jestem zlustrowana dusza i chcę się dostać do niebieskiego raju, w czerwonym już byłam", "duszo, nie upadaj na duchu", "Boruta. Grzechy główne"

kendo777 | 2016-10-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 30 grudnia 2000

Ostatni gwóźdź do tytusowej trumny. Kolejnych już nie czytałem, bo mógłbym tego nie przeżyć. Warto księgi I-XX (większość znakomita). Resztę można odpuścić (a żeniącego się Tytusa wręcz trzeba).

Legs | 2011-06-26
Przeczytana: 01 lipca 2011

Niestety, nowych Tytusów nie da się czytac...

Marta | 2012-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2012