Tytus Romek i A'Tomek. Księga XXIV. Tytus w NATO

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 24)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Zanim Polska weszła do NATO bohaterowie postanowili przejść nowe przygotowanie do służby wojskowej; pojazd – Wannolot, zmieniona nazwa Wannatolot.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-09-14
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Ten odcinek przygód Tytusa najlepiej podsumował sam jego autor w jednym z "dymków" - "...Takich głupot jak te jeszcze nigdy nie czytałem...". A ponieważ się z tym zgadzam to na tym powinienem zakończyć swoją opinię.
Średnio ciekawa akcja, humoru niewiele, a sam pomysł by z kiboli robić wojsko Nato - co najmniej dziwaczny, trochę wplecionych komentarzy politycznych dotyczących czasów "komuny"- czy jest to konieczne w komiksie dla dzieci?
Komiks broni się tylko tym, iż na kilku obrazkach można doszukać się odniesienia do filmów sensacyjno - wojennych oraz grających tam bohaterów.

Wkp | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

TYTUS I… RAMBO

Czy Tytus nadaje się do NATO? To nic pewnego, ale Romek i A’Tomek decydują się sprawdzić zdolności bojowe kolegi. Skoro są harcerzami, skoro nawet byli w wojsku, mogą też być i w NATO. Kiedy jednak w trakcie szkolenia nasz prawie uczłowieczony człekokształtny mdleje kopiąc dół, cuci go nie kto inny jak Rambo, który zleca mu misję. Tytus musi wyruszyć do dżungli jednej z Wysp Nonsensu by wraz z kobietą, którą niegdyś handlowała na stadionie dziesięciolecia stawić czoło zagrożeniu biologicznemu…

Brzmi fajnie i fajnie jest, nie mniej nie aż tak bardzo, jak by być mogło. Analiza genezy ludzkiej agresji, krótki kurs angielskiego, porcja ciekawostek, miła dla oka strona graficzna. Ale zabrakło tego, co miały w sobie stare Tytusy – jakiegoś dziecięcego sentymentu. Tęsknoty i niewinnej radości. Jakby wraz ze zmianą czasów, zmienił się także Papcio Chmiel. Jakby zmiany w ustroju kraju zmieniły też coś w nim samym. Albumu z czasów PRL-u, podobnie jak książki z tamtego...

Mamerkus | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

"Tytus w Nato", czyli Tytus żołnierzem bis. Zaczyna się dosyć niemrawo od jakichś dwuznacznych prowokacji Tytusa podczas meczu piłkarskiego, ale za chwilę Papcio Chmiel mruga okiem do widza i zaczyna się główny wątek natowski, wyglądający jak klon księgi IV (nawet Papcio sam to przypomina słowami Tytusa). Potem są jakieś czary-mary w stylu Magiki de Czar, i kolejne kalki z księgi IV.
Ten wtórny pomysł z NATO nie miał szansy wypalić, chociaż wątek z Rambo jest genialny i potem na kolejnej wyspie Nonsensu też jest dobrze, tylko to krótki wątek niestety.

Dobre gnaty - "pomylili się. Zamiast im, to nam założyli kagańce", "ostrzegam, też umiem mówić wierszem", "widać Paryż, jesteśmy uratowani!", "fluidy agresji", "hi Titus, I'm Rambo", "- Rambo cię przeszkoli - With pleasure", "przekrój noża filmowego", "- podaj hasło! - dong ponk fu", "złe pchły", "skąd znasz polski? - handlowałam na stadionie dziesięciolecia", "ściągnij kopyta! right face", "oczyszczalnia ścieków i wulgarnych...

Marta | 2012-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2012