Kobieto, kim jesteś?

83-85008-97-7
kobieta, teologia, katolicyzm
religia
sandra fras

Książka stanowi rozważanie i zgłębianie tajemnicy istoty, powołania i roli kobiety przeznaczonej dla niej według koncepcji Bożej. Zawiera treści wywyższające kobietę i podnoszące rangę jej godności oraz miejsca w Kościele. Często kontrowersyjna, bardzo mocno podważa istniejący ład. Dyskutuje z kierunkiem rozwoju, w którym zmierza współczesne wyobrażenie kobiet. Obnaża czysto rozumowe podejście do postrzegania świata. Książka budująca i odkrywająca. Natomiast dużą jej wadą jest bardzo trudny i niedostępny język, jakim jest napisana. Czyta się ją ciężko. Bywa nawet nużąca. Często jest niezrozumiała, a głównym problemem staje się odczytanie wątku i istoty przeprowadzanych rozmyślań. Jest to rodzaj książki, który jeśli przemówi, to tylko do osób intensywnie i głęboko wierzących.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://cdn3.asteroid.pl/c12/a.swistak.pl/009/405/9405071_1024.jpg

jane | 2014-08-05

Czytałam bardzo długo, z dużymi przerwami, dlatego nie pamiętam całości. Moja refleksja ogólna jest taka: bardzo Maryjna - to na plus, ale napisana tak, że wielu zagadnień nie rozumiałam.

sandra fras | 2010-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2010

Odznacza się ogromnym kultem Maryjnym. Skąd czasem te wnioski - pompatyczne i górnolotne - gubię sens i logikę wypowiedzi. Nie wiem skąd, po co i dlaczego.

ananda | 2014-04-09
doti | 2012-06-12