Tytus, Romek i A'Tomek. Księga VII. Tytus poprawia dwójkę z geografii Polski

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 7)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Koniec roku szkolnego, a Tytus ma mieć poprawkę z geografii Polski, Romek i A'Tomek pokazują mu więc nasz kraj; pojazd – odrzutki.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Renax | 2018-11-29
Przeczytana: 09 września 2018

Recenzja całego cyklu:
Wydanie to od Prószyńskiego i S-ki oparte jest na oryginalnych wydaniach. Jest to bardzo przyjemnie spędzony czas. Przyznam się, że najbardziej zafascynował mnie Tytus. Jego żarty i podejście do życia ujęło mnie za serce. Szkoda, że Tytus nie wyruszył znów w świat, bo byłoby wesoło. Po tygodniu czytania Tytusów widziałam małpę na plamie w ścianie (mamy taką przy kominie), czekałam aż wyskoczy w informacjach z Polski w aplikacji w telefonie.... Tytus jest świetny.
Humor w komiksach Papci Chmiela jest intelektualny, a zarazem życiowy. Z jednej strony przygody Tytusa, Romka i Atomka to wprost satyryczna przygoda intelektualna. Na przykład podróże po Wyspach Nonsensu albo już te z lat 90-tych przygody Tytusa w prywatnej szkole, gdzie jest zmuszany do dawania haraczu albo przygody z kibolami. Wszystko to odnosi komiks do świata wokół. Do tego jest też inny rodzaj komiksu, bardzo wprost i czadami dosadny. Bardzo mnie to śmieszyło.
Ogólnie, podsumowując ten post,...

Kubencjusz_Ziegler | 2018-11-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 19 listopada 2018

Tym razem tematem naszych przygód jest geografia Polski, a konkretnie to przygotowania Tytusa do egzaminu poprawkowego z tego przedmiotu.
Trochę za dużo tu gospodarki i systemu ekonomicznego, a trochę za mało geografii, ale poza tym, tomik równie bardzo mi się podobał jak poprzednie.
Pojawia się Tytus w wersji XXXL i eliksiry mądrości.

"Panowie, ten Bałtyk to właściwie jezioro czy ocean?"

Mamerkus | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Jedna z tych historyjek o Tytusie, która bardzo zapadła mi w pamięć z dzieciństwa. Są tutaj genialne, pamiętne motywy jak Dużuś z Karbonu, rozszerzony Tytus, głaz babci Straszkowej, Tytus zasadzający las, Tytusowe lalki, Wieliczka, cukrownia, cała akcja w Malborku, same kultowe rzeczy w tym komiksie

Już początek rozwala mega sucharami "Tarzan w puszczy kampinoskiej", "Rewolwerowiec kontra pistoletowiec" "podaj wysokość plonów owsa w kwintalach w roku 1960. Dwie sekundy do namysłu!", "przestańcie się bić, wstyd przed gościem z innej epoki", a dalej jest tylko lepiej. Zdecydowanie najlepszy do tej pory komiks o Tytusie.

Queequeg | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Ta część w zabawny i przewrotny sposób stara się przypomnieć to, że nauka jest bardzo ważna i, że za zaniedbania trzeba będzie zapłacić. Z początku Papcio Chmiel zabrał się do tego nazbyt topornie i łopatologicznie i już sądziłem, że ta część będzie słaba, na szczęście w trakcie czytania było już tylko lepiej.

Nieodmiennie zaskakuje mnie fantazja i pomysłowość Papcia Chmiela w wymyślaniu coraz to nowszych środków transportu. Aż też by się chciało takie odrzutki ;)

Dobra część. Bez szału co prawda ale dobra.

Maynard | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Miło jest po ponad dwudziestu pięciu latach odkopać swoją kolekcję "Tytusów". Ta księga należała zawsze do moich ulubionych. Podróż po naszym kraju, humor a przede wszystkim słowotwórcze zabawy Papcia to majstersztyk. Pamiętam, że zawsze intrygował mnie świętokrzyski kamienny pielgrzym oraz instytut w Popielnie. Epokowy!

Javy | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Najlepszy komiks jaki czytałem

Profesorek | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Och, gdyby tak wszyscy zdawali z klasy do klasy dzięki magicznym eliksirom...

Księga potwierdza, że przed Tytusem jeszcze długa droga do uczłowieczenia...
Ale co tam, ja go uwielbiam za to, jaki jest!

chrispu | 2014-06-25

Ocena moja nie będzie obiektywna bo z uwagi na swoje zainteresowania (geografia) ten odcinek przygód Tytusa oceniam chyba trochę wyżej niż na to zasługuje. Co otrzymujemy w środku - sporo przemieszczania się po Polsce, trochę fantastyki (przeskok w czasie), trochę śmiesznych sytuacji i stosunkowo dużo ogólnikowej wiedzy geograficznej ukrytej w dialogach. Nie wiem czy to celowo czy przypadkowo ale po wpadnięciu Tytusa do studni w Malborku odnajduje on w niej wejście do ukrytej komnaty - podobnie jak to ma miejsce w "Panu Samochodziku i templariuszach". Ot taka ciekawostka.
W każdym razie - niezły odcinek komiksu, nieodbiegający poziomem od pozostałych części.

Hojna123 | 2014-03-31

Cieawa i z morałem. Najlepsza końcówka.

agar71 | 2011-12-11

- Jestem Dużuś z karbonu.
- A ja Tytus z Warszawy.
:D