Żożo i Lulu

Wydawnictwo: Dookoła Świata
978-83-627-5400-7
Paryż, Francja, dla dzieci
Dorota_1988

„Żożo i Lulu” autorstwa francuskiej aktorki i pisarki Elisabeth Dudy to napisana z ogromnym poczuciem humoru i świetną znajomością francuskich realiów opowieść o mieszkającym w Paryżu rodzeństwie, które za sprawą tajemniczego wujka Charles’a przemierza miasto, przeżywając po drodze mnóstwo fascynujących przygód… Dodatkową atrakcją są znakomite ilustracje przygotowane przez Agatę Dudek.

źródło opisu: Wydawnictwo Dookoła świata, 2010

źródło okładki: http://dookolaswiata.net/?pd=katalog&pg=ksiazka&id=1

Abee | 2013-09-02
Przeczytana: marzec 2013

Świetna książka, jeśli wybieracie się z pociechami do Paryża. Gotowy pomysł na to, co robić z dziećmi. Dodatkowy plus za wstawki z francuskiego. Dzieci mogą liznąć trochę podstawowych słówek w sposób łatwy i miły. Zdecydowanie polecam przeczytać z pociechami przed wycieczką do Paryża. Polecam dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z nauką języka francuskiego. Dobra książka by zaciekawić dziecko innym językiem i stolicą Francji. Poproszę więcej takich książek.

Jest to książka opisująca dwójkę paryskiego rodzeństwa, które wraz z wujkiem Charlesem zwiedzają swoje rodzinne miasto.

Żożo (8-latek) i Lulu (10-latka) to rodzeństwo, tak naprawdę mają na imię Joseph oraz Lucile.
Oboje wraz z rodzicami mieszkają w pięknej stolicy Francji - Paryżu. Ona jest bardzo bardzo rozważna, jak na starszą siostrę przystało. On to wielki psotnik, który zbiera autografy piłkarzy.

Pewnego dnia rodzice oznajmiają im, ze wyjeżdżają na wakacje do Marsylii, a do pilnowania Żożo i Lulu przyjedzie wujek Charles. Dzieciaki nie widziały go jeszcze nigdy na oczy, więc były trochę zaniepokojone wizją spędzania z nim wakacji.
Okazało się jednak, że wujek jest w porządku. Od razu po przyjeździe zabrał ich na wycieczkę po Paryżu. Mimo, że rodzeństwo mieszkało tutaj od urodzenia, wujek potrafił ich nieźle zaskoczyć. Pokazał im takie miejsca, których jeszcze nigdy nie odwiedzali. Dowiedzieli się również całej masy interesujących rzeczy o swoim mieście i jego...

mela | 2012-04-12

Bardzo ciekawa książeczka z Paryżem w tle:)Świetne ilustracje Agaty Dudek nawiązujące do francuskiej ilustracji lat dwudziestych.

Magda Warmińska | 2015-09-18
czekolaaada | 2013-01-13