Jądro Ziemi

Cykl: Inny Świat (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Le Cœur de la Terre
Ag2S

Po zniknięciu Tobiasa, porwanego przez Rauperodena, Matt i Amber udają się do osady Piotrusiów, Edenu, żeby ostrzec radę miasta przed zbliżającą się nieuchronnie inwazją Cyników, do której podżega królowa Malroncja. Piotrusie nie mają wyboru: muszą albo walczyć, albo zginąć. Od tego, czy Eden ocaleje, zależy bowiem dalszy los dzieci oraz ich świata, zależy przyszłość całej planety. W przygotowaniach do wojny pomagają im własne przeobrażenia, czyli nadzwyczajne zdolności, jakie wyzwoliła w nich Burza.

Jądro Ziemi pokazuje, jak młodzi bohaterowie uczą się żyć we wspólnocie, uprawiać politykę, prowadzić wojnę i współistnieć w zgodzie z naturą. Kiedy Tobiasowi udaje się wyrwać z trzewi Rauperodena, zjednoczone na nowo Przymierze Trojga stawia czoło Cynikom i Żarłokom w bezlitosnej walce.

źródło opisu: http://www.empik.com/jadro-ziemi-chattam-maxime,p1046109876,ksiazka-p

źródło okładki: www.empik.com

Bardzo podoba mi się cała koncepcja tego innego świata. Polecam czytelnikom, którzy lubią ten gatunek.

Reckless Bastard | 2013-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2013

6/10 – DOBRA

Po odkryciu planów Cyników, Matt i Amber docierają do Edenu, chcąc ostrzec Radę przed zbliżającą się inwazją wojsk Malroncji. Piotrusie mając niewiele czasu, by przygotować się do nieuniknionej wojny z potężnym wrogiem, zostają zmuszeni do wysłania niewielkiej grupy zwiadowczej na terytorium nieprzyjaciela. Matt z częścią piotrusiowej ekipy wyrusza do samego serca królestwa Malroncji, by dowiedzieć się co kryje się za pojęciem Wielkiego Planu i czym tak naprawdę jest Skalny Testament. Chłopak po cichu liczy też na to, że Tobias wciąż żyje i że uda się uratować go z rąk Rauperodena.

Seria „Inny świat” oparta jest na klasycznym motywie odwiecznej walki dobra ze złem, a jej trzecia część przedstawia ostateczne starcie między Piotrusiami a Cynikami, które zwieńczone jest jakże spektakularną bitwą. Pod względem intensywności wydarzeń nie można „Jądru Ziemi” nic zarzucić, to pełna dynamicznej akcji powieść, w której bez przerwy coś się dzieje. Jako prosta przygodówka...

nadzieja1925 | 2013-07-24
Przeczytana: 22 lipca 2013

Ostatnia część była równie wspaniała, jak pozostałe części. Wszystko zostaje wyjaśnione i na nowo stworzone w ostatniej części. Tobias jednak wróci, Matt z Amber odczytają mapę z jej ciała. Ale cała...

Pisane_Myślami | 2016-06-21

"Najboleśniejsze rany to te, które sami sobie zadajemy, prawda?"

Matt z Amber kontynuują wędrówkę do Edenu - największej osady Piotrusiów w Ameryce Północnej. Zgodnie z decyzją miejscowej Rady, wszystkie dzieci zaczynają się przygotowywać do wojny z Cynikami. Jednak przed walką z silniejszym wrogiem lepiej dobrze go poznać, jego słabe strony i pobudki, dlatego Matt, Amber, Ben i parę innych Piotrusiów wybierają się na ziemie królowej Malroncji. Młody oddział zwiadowczy staje przed trudnymi wyborami, a obarczony dużą odpowiedzialnością Matt marzy tylko o tym, by być gdzieś indziej - u Rauperodena, by ratować Tobiasa.

Czy Piotrusie zwyciężą w walce z dorosłymi? Czym jest Skalny Testament i Wielki Plan Malroncji? Kim tak właściwie jest największy wróg niewinności i życia ocalałych po Burzy dzieci?

Po lekturze poprzedniego tomu serii Inny Świat wiedziałam, że z pewnością sięgnę po "Jądro Ziemi". Poznałam już styl autora, więc łatwość z jaką odnalazłam się w tej historii i poczułam...

Ania | 2015-04-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Czytając koniec wcześniejszej książki pomyślałam, że "Jądro Ziemi" będzie wyprawą przez wojny tak jak u Tolkiena "Dwie wieże" niestety nie pomyliłam się. Są tak podobne i niestety dla mnie to jest minus tej książki. Kolejny minus ale to już wina tłumacza, że na początku są błędy w pisowni - na szczęście mało ale jednak je zauważyłam.
Ten tom to jest wojna dobra ze złem. Dowiadujemy się kim jest królowa Malroncja i Rauperoden.
Pomimo wad tej książki są też zalety ale moim zdaniem ta część jest najsłabsza od poprzednich.

eR_ | 2013-11-19

Nie ma co recenzji pisać na 5 stron,całą powieść streszczać,to nie gimnazjum :P
Książka fantastycznie wciąga,że zacytuję klasyka:wbija w fotel !

Małgosia | 2014-01-13
Przeczytana: styczeń 2014

Najsłabsza część trylogii Inny Swiat. Po prostu nudna, te same przygody bohaterów opisane są już w dwóch poprzednich tomach. Lubie Chattama, ale przy tej ksiażce sie po prostu nudziłam i chciałam ją jak najszybciej skończyć. Pozycja raczej dla nastolatków:(

Polaris | 2014-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2014

Zapowiadana jako trylogia seria Maxime'a Chattama zebrała różnorodne opinie, od tych pozytywnych, po skrajnie negatywne. O ile przy pierwszym tomie opowiadałem się zdecydowanie za, z "Jądrem ziemi" mam ogromny problem. Podczas czytania targały mną sprzeczne emocje. Co z tego wynikło?

Matt i Amber dotarli wreszcie do Edenu, największej osady Piotrusiów. Wojna pomiędzy dziećmi i złowrogimi Cynikami jest nieunikniona. Mattowi nie daje także spokoju myśl o jego przyjacielu pochłoniętym przez Rauperodena, nieodgadnioną postać, nieustająco podążającą za chłopakiem. Uratowanie przyjaciela musi jednak poczekać, a teraz Matta, Amber i innych Piotrusiów z Edenu czeka misja dotarcia do Marloncji, aby dowiedzieć się, do czego służy plan znajdujący się na skórze Amber.

Cóż, opis ten wyda się pewnie niektórym cudaczny, ale w pełni to rozumiem. Autor wykorzystuje w swojej powieści nawał pomysłów, z których wiele do udanych zaliczyć się nie da. Chattam często wykorzystuje ten typ pomysłów,...

Kevorkian | 2013-04-28
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Wszystko pięknie, tylko w opisie powinna być informacja, że to książka DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. W żadnym wypadku nie dla dorosłych. Jakbym miała 12 lat to bym pewnie czytała całą serię z wypiekami na twarzy i błędy logiczne, fakt, że cała fabuła jest kompletnie nierealna, naciągana jak guma od majtek, a ogólne przesłanie płytkie jak woda w kałuży, zupełnie by mi nie przeszkadzały. No ale, że jestem trochę starsza, to się czuję wprowadzona w błąd i rozczarowana.

Kato | 2013-10-01

Wariacja na temat Władcy Pierścieni w wersji dla niedorosłych. Wystarczy porównywać dowolne fragmenty do trylogii Tolkiena (tą trzeba znać, jeśli pomyślisz "O! oglądałem film i kiedyś tam coś czytałem, i w ogóle nie widzę związku" to... no, w ogóle nie widzisz związku).

Może i lepsza niż druga część, jak kto nie myśli nad tym co czyta, ale mnie denerwowała coraz bardziej z każdym nowym rozdziałem. Do tego autor sam wyjaśnia postawione przez niego zagadki(Raupedererererdreron - niestety, ciężko mi czytac było to imię - i ferajna), nie dając możliwości rozwiązania tej łamigłówki czytelnikowi (które są dosyć oczywiste od drugiej części zresztą).