Jądro Ziemi

Cykl: Inny Świat (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Le Cœur de la Terre
Ag2S

Po zniknięciu Tobiasa, porwanego przez Rauperodena, Matt i Amber udają się do osady Piotrusiów, Edenu, żeby ostrzec radę miasta przed zbliżającą się nieuchronnie inwazją Cyników, do której podżega królowa Malroncja. Piotrusie nie mają wyboru: muszą albo walczyć, albo zginąć. Od tego, czy Eden ocaleje, zależy bowiem dalszy los dzieci oraz ich świata, zależy przyszłość całej planety. W przygotowaniach do wojny pomagają im własne przeobrażenia, czyli nadzwyczajne zdolności, jakie wyzwoliła w nich Burza.

Jądro Ziemi pokazuje, jak młodzi bohaterowie uczą się żyć we wspólnocie, uprawiać politykę, prowadzić wojnę i współistnieć w zgodzie z naturą. Kiedy Tobiasowi udaje się wyrwać z trzewi Rauperodena, zjednoczone na nowo Przymierze Trojga stawia czoło Cynikom i Żarłokom w bezlitosnej walce.

źródło opisu: http://www.empik.com/jadro-ziemi-chattam-maxime,p1046109876,ksiazka-p

źródło okładki: www.empik.com

Bastard | 2013-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2013

6/10 – DOBRY

Po odkryciu planów Cyników, Matt i Amber docierają do Edenu, chcąc ostrzec Radę przed zbliżającą się inwazją wojsk Malroncji. Piotrusie mając niewiele czasu, by przygotować się do nieuniknionej wojny z potężnym wrogiem, zostają zmuszeni do wysłania niewielkiej grupy zwiadowczej na terytorium nieprzyjaciela. Matt z częścią piotrusiowej ekipy wyrusza do samego serca królestwa Malroncji, by dowiedzieć się co kryje się za pojęciem Wielkiego Planu i czym tak naprawdę jest Skalny Testament. Chłopak po cichu liczy też na to, że Tobias wciąż żyje i że uda się uratować go z rąk Rauperodena.

Seria „Inny świat” oparta jest na klasycznym motywie odwiecznej walki dobra ze złem, a jej trzecia część przedstawia ostateczne starcie między Piotrusiami a Cynikami, które zwieńczone jest jakże spektakularną bitwą. Pod względem intensywności wydarzeń nie można „Jądru Ziemi” nic zarzucić, to pełna dynamicznej akcji powieść, w której bez przerwy coś się dzieje. Jako prosta przygodówka...

Bardzo podoba mi się cała koncepcja tego innego świata. Polecam czytelnikom, którzy lubią ten gatunek.

nadzieja1925 | 2013-07-24
Przeczytana: 22 lipca 2013

Ostatnia część była równie wspaniała, jak pozostałe części. Wszystko zostaje wyjaśnione i na nowo stworzone w ostatniej części. Tobias jednak wróci, Matt z Amber odczytają mapę z jej ciała. Ale cała...

Anksunamun | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Pierwszy tom "Innego Świata" mnie zaintrygował, drugi, choć nieco mniej ciekawy, też zadziwił paroma pomysłami pisarza. Trzeci tom natomiast bardzo mnie rozczarował. W dwóch poprzednich częściach bowiem miałam do czynienia z nieprzewidywalną akcją, dziejącą się wciąż w nowych miejscach, w miarę jak bohaterowie odkrywali odmieniony po Burzy świat. Doświadczali niespodziewanych przygód, napotykając nieznane dotąd stworzenia i sytuacje. Po zakończeniu lektury "Królowej Malroncji", miałam nadzieję, że autor w kolejnej części opisze wojnę, zmagania Piotrusiów, i następne niesamowite perypetie Przymierza Trojga, prowadząc fabułę przez kolejne niezwykłe miejsca i rzucając nastolatków w wir zaskakujących zdarzeń. Jak na możliwości wymyślonej przez siebie historii i nieograniczonego właściwie szeregu rozwiązań, jakie mógł zastosować, Chattam wypadł tu potwornie źle. "Jądro Ziemi" bowiem to "powtórka z rozrywki" z części drugiej, której fabuła polega na ponownym wysłaniu bohaterów na ziemie...

Pisane_Myślami | 2016-06-21

"Najboleśniejsze rany to te, które sami sobie zadajemy, prawda?"

Matt z Amber kontynuują wędrówkę do Edenu - największej osady Piotrusiów w Ameryce Północnej. Zgodnie z decyzją miejscowej Rady, wszystkie dzieci zaczynają się przygotowywać do wojny z Cynikami. Jednak przed walką z silniejszym wrogiem lepiej dobrze go poznać, jego słabe strony i pobudki, dlatego Matt, Amber, Ben i parę innych Piotrusiów wybierają się na ziemie królowej Malroncji. Młody oddział zwiadowczy staje przed trudnymi wyborami, a obarczony dużą odpowiedzialnością Matt marzy tylko o tym, by być gdzieś indziej - u Rauperodena, by ratować Tobiasa.

Czy Piotrusie zwyciężą w walce z dorosłymi? Czym jest Skalny Testament i Wielki Plan Malroncji? Kim tak właściwie jest największy wróg niewinności i życia ocalałych po Burzy dzieci?

Po lekturze poprzedniego tomu serii Inny Świat wiedziałam, że z pewnością sięgnę po "Jądro Ziemi". Poznałam już styl autora, więc łatwość z jaką odnalazłam się w tej historii i poczułam...

Ania | 2015-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Czytając koniec wcześniejszej książki pomyślałam, że "Jądro Ziemi" będzie wyprawą przez wojny tak jak u Tolkiena "Dwie wieże" niestety nie pomyliłam się. Są tak podobne i niestety dla mnie to jest minus tej książki. Kolejny minus ale to już wina tłumacza, że na początku są błędy w pisowni - na szczęście mało ale jednak je zauważyłam.
Ten tom to jest wojna dobra ze złem. Dowiadujemy się kim jest królowa Malroncja i Rauperoden.
Pomimo wad tej książki są też zalety ale moim zdaniem ta część jest najsłabsza od poprzednich.

meggykotka | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Byłam bardzo ciekawa zakończenia całej tej historii. Więc po kolei.
Gdy dowiadujemy się kim jest Rauperoden, oczywistym staje się kim jest Malroncja. Tylko dlaczego akurat oni? Liczyłam, że to Matt będzie rozwiązaniem tajemnicy, a okazuje się, że od początku śledziliśmy losy nie tego bohatera co trzeba. Zawiodło mnie trochę rozwiązanie tajemnicy, ale ponieważ to jeszcze nie koniec, może zmienię zdanie.

W pewnym momencie niestety zwalnia tempo, lekko się ciągnie. To nie powinno się zdarzać, bo odłożona książka na bok, może nigdy nie powrócić w ręce czytelnika.

Pierwsza część, bardzo dobra. Drugi tom odrobinę słabszy. Trzeci jeszcze słabszy, choć to nadal świetna fantastyka.

Niedługo zabiorę się za tom czwarty :)

eR_ | 2013-11-19

Nie ma co recenzji pisać na 5 stron,całą powieść streszczać,to nie gimnazjum :P
Książka fantastycznie wciąga,że zacytuję klasyka:wbija w fotel !

Małgosia | 2014-01-13
Przeczytana: styczeń 2014

Najsłabsza część trylogii Inny Swiat. Po prostu nudna, te same przygody bohaterów opisane są już w dwóch poprzednich tomach. Lubie Chattama, ale przy tej ksiażce sie po prostu nudziłam i chciałam ją jak najszybciej skończyć. Pozycja raczej dla nastolatków:(

Polaris | 2014-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2014

Zapowiadana jako trylogia seria Maxime'a Chattama zebrała różnorodne opinie, od tych pozytywnych, po skrajnie negatywne. O ile przy pierwszym tomie opowiadałem się zdecydowanie za, z "Jądrem ziemi" mam ogromny problem. Podczas czytania targały mną sprzeczne emocje. Co z tego wynikło?

Matt i Amber dotarli wreszcie do Edenu, największej osady Piotrusiów. Wojna pomiędzy dziećmi i złowrogimi Cynikami jest nieunikniona. Mattowi nie daje także spokoju myśl o jego przyjacielu pochłoniętym przez Rauperodena, nieodgadnioną postać, nieustająco podążającą za chłopakiem. Uratowanie przyjaciela musi jednak poczekać, a teraz Matta, Amber i innych Piotrusiów z Edenu czeka misja dotarcia do Marloncji, aby dowiedzieć się, do czego służy plan znajdujący się na skórze Amber.

Cóż, opis ten wyda się pewnie niektórym cudaczny, ale w pełni to rozumiem. Autor wykorzystuje w swojej powieści nawał pomysłów, z których wiele do udanych zaliczyć się nie da. Chattam często wykorzystuje ten typ pomysłów,...