Plejada oszustów. 40 sposobów na nieuczciwe zdobycie pieniędzy

978-83-7183-844-6
oszustwo, kant, przekręt
literatura faktu
Dorota_1988

Sylwetki 40 najsłynniejszych kombinatorów, mistyfikatorów, szulerów, fałszerzy, naciągaczy i hackerów. Są wśród nich osoby, które prowadziły przestępczy proceder wyłącznie dla pieniędzy, jak również osoby, które dokonywały oszustw dla kariery i sławy. Autor przedstawia w książce głośne oszustwa naukowe, literackie, komputerowe, medialne, fałszerstwa dokumentów, pieniędzy czy dzieł sztuki. Pokazuje malwersantów, autorów niezwykle pomysłowych przekrętów gospodarczych i piramid finansowych.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: Własne