Przymierze trojga

Wydawnictwo: Sonia Draga
Autre monde, L'Alliance des trois
RPG, zamieć, ucieczka, walka, Joanna Kluza
Ag2S

Matt i Tobias przyjaźnią się od dzieciństwa. Obaj są zapalonymi miłośnikami RPG-ów i gier video. Pewnego dnia nad Nowym Jorkiem zaczyna szaleć potworna zamieć. Niebieskie błyskawice przeszukują budynki wspinając się po ścianach, a po ich przejściu ... istoty ludzkie wyparowują albo zamieniają się w odrażające mutanty. Chłopcom udaje się uciec na wyspę Carmichael, gdzie dołączają do wspólnoty...

Chłopcom udaje się uciec na wyspę Carmichael, gdzie dołączają do wspólnoty dzieci, które także ocalały. Mają od 9 do 17 lat i zwą się Piotrusiami (na cześć Piotrusia Pana). Tworzą zorganizowaną społeczność, aby przetrwać w nowym świecie. Niektóre z nich rozwinęły w sobie nadzwyczajne zdolności, jak np. krzesanie iskier czy telekineza.
Matt, Tobias oraz ich przyjaciółka Amber zawiązują Przymierze Trojga, aby walczyć ze zdrajcą, który zamierza oddać wyspę w ręce wrogich Cyników.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Liczyłam, że to nie będzie powieść dla młodzieży, ale się przeliczyłam, bo to właśnie taka powieść - dla czytelników trochę młodszych ode mnie. Niemniej podobała mi się. Lubię takie historie post-apo i nic na to nie poradzę, że nawet gdyby powieść byłaby naprawdę źle napisana to i tak przypadnie mi do gustu.
W tej powieści bardzo mi się podobał pomysł końca starego świata, a powstanie nowego. Ciekawy, oryginalny. To jej największy atut. Niekiedy bywa nużąca albo trochę zbyt naiwna. Niemniej, jak już napisałam, spodobała mi się i chętnie sięgnę po drugą cześć. Polecam przede wszystkim trochę młodszym czytelnikom.

Reckless Bastard | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

6/10 – DOBRA

Wielka burza która przeszła przez terytorium całego świata, zmienia go nie do poznania. Wszystkie dorosłe osoby rażone dziwnymi niebieskimi błyskawicami albo wyparowały, albo zamieniły się w niebezpieczne mutanty. Dwójka nastoletnich przyjaciół Matt i Tobias chcąc przetrwać, musi nauczyć się samemu sobie radzić w tym nowym, innym świecie. Po pewnym czasie chłopcy docierają do wyspy Carmichaela, gdzie dołączają do wspólnoty założonej przez innych nieletnich, którzy przetrwali burzę. Tam wraz z nową przyjaciółką Amber zawiązują Przymierze Trojga – pakt, który ma na celu chronić wspólnotę Piotrusiów (jak nazwały się same dzieci) nie tylko przed wrogiem zewnętrznym, ale również zdrajcą, który przeniknął w ich szeregi.

Seria „Inny świat” może być dla fanów Maxime’a Chattama (pisarza kojarzonego z mrocznymi i krwawymi thrillerami) niemałą niespodzianką. Wydawałoby się, że autor porwał się na obcy mu gatunek literacki, jakim jest powieść fantastyczno-przygodowa z założenia...

nadzieja1925 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Matt i Tobias przyjaźnią się od dzieciństwa. Obaj są zapalonymi miłośnikami RPG-ów i gier video. Pewnego dnia nad Nowym Jorkiem zaczyna szaleć potworna zamieć. Niebieskie błyskawice przeszukują budynki wspinając się po ścianach, a po ich przejściu istoty ludzkie wyparowują albo zamieniają się w odrażające mutanty.
Książka jest bardzo wciągająca i tajemnicza. Sądziłam, że książka będzie straszna, ale jednak się pomyliłam. Właśnie zaczynam drugą część i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Adrian | 2016-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2016

"Przymierze Trojga" to kolejna, po "Tajemnicach chaosu", ukończona prze zemnie książka Maxima Chattana. Mając w pamięci jego poprzednią książkę spodziewałem się dobrej i ciekawej lektury. Na szczęście się nie zawiodłem. Mimo początkowych trudności udało mi się szybko w kręcić w wydarzenia.
Co do tytułowego Przymierza Trojga- Matta i Amber polubiłem, ale Tobias mnie irytował. Patrząc na fabułę zapowiada się genialna seria. Mam nadzieje, że autor wyjaśni kim (czym?) był tajemniczy sprzedawca z pierwszego rozdziału.
Polecam

Ania | 2015-04-09
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Uwielbiam tego autora za jego książki, które są mocne, krwawe i trzymające w napięciu. Tym razem pokazał pisząc Przymierze trojga, że nie tylko jest pisarzem jednego gatunku ale dwóch.
Spisał się bardzo dobrze, bo książka mnie wciągnęła. W prawdzie książka jest dla nastolatków ale z chęcią przeczytam kolejne części bo jestem ciekawa jaki dalszy los Maxime im zgotował ;)

książek: 1925
ola161 | 2011-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Maxime Chattam ujął mnie swoją książką "Otchłań zła" i od tamtej pory stałam się jego zagorzałą fanką. Jednak autor coraz bardziej zaczyna mnie rozczarowywać. Z książki na książkę jego poziom znacznie się obniża a poziom mojej frustracji rośnie.
"Przymierze trojga" niestety utwierdza mnie w moim przekonaniu, że autor przestał się starać i zaczął pisać na siłę.
Jego najnowsza książka ma potencjał, który moim zdaniem został zmarnowany. Historia w niej przedstawiona nie należy do oryginalnych i podobne wątki przewijają się przez wiele tego typu powieści. Jednak miałam nadzieję, że Chattam ma coś w zanadrzu i znowu rozczarowanie. Fabuła nie porywa, jest przewidywalna i schematyczna. Bohaterowie mało ciekawi, a czasami wręcz irytujący. Świat wykreowany przez autora mógłby zachwycać jednak brakuje mu polotu. Jednym słowem straszne rozczarowanie.
Jednak jako fanka tego autora dam tej serii jeszcze jedną szansę i poczekam na drugi tom tej trylogii. Może on zmyję niesmaki jaki mi...

Rudzielec | 2013-02-27

Czytałam wcześniej kilka książek Chattama, zawsze mi się podobały, więc sięgnęłam i po tę. Podobała mi się, mimo iż miałam wrażenie, że to wszystko gdzieś już było, przewinęło się w powieściach innych autorów, choć ciężko sprecyzować gdzie.

Tak czy siak, przeczytałam dwie dalsze części i czekam na wydanie kolejnych, które już ukazały się we Francji :)

Grace Holloway | 2015-04-09
Przeczytana: 2015 rok

Już kiedyś sięgnęłam po tą pozycję, ale brakowało w niej prawie 30 stron i niestety musiałam przerwać lekturę, teraz dostałam w swoje ręce pełną książkę i wreszcie mogłam zaspokoić swoją ciekawość.

Głównym bohaterem jest Matt – czternastoletni chłopak, miłośnik gier RPG oraz „Władcy Pierścieni”, który musi zmierzyć się z końcem świata jaki znał. Wraz z przyjacielem Tobiasem wyruszają w podróż pełną niebezpieczeństw. Matt niby jest tym czternastolatkiem, ale czytając książkę miałam wrażenie, że ma on o wiele więcej lat. To on przejmuje przewodzenie, on opiekuje się swoimi przyjaciółmi i wykazuje się niezwykłym sprytem. Jak to bywa z tak młodymi ludźmi nie zabraknie również pierwszych miłostek, ale nie zdominują one powieści.

Autor sięgnął już po dosyć oklepane motywy. Znikający dorośli lub przemieniający się w mutanty można obserwować w serii „GONE” Michaela Granta i „Wrogu” Charliego Higsona. Podobnie jest z dziećmi, które zyskują nadprzyrodzone moce. Coś czego nie spotkałam...

Kevorkian | 2013-04-28
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Wszystko pięknie, tylko w opisie powinna być informacja, że to książka DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. W żadnym wypadku nie dla dorosłych. Jakbym miała 12 lat to bym pewnie czytała całą serię z wypiekami na twarzy i błędy logiczne, fakt, że cała fabuła jest kompletnie nierealna, naciągana jak guma od majtek, a ogólne przesłanie płytkie jak woda w kałuży, zupełnie by mi nie przeszkadzały. No ale, że jestem trochę starsza, to się czuję wprowadzona w błąd i rozczarowana.

| 2011-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2011