Typy świata przedstawionego w literaturze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
mit, realizm, groteska, poetyka
Anna Maria

Jerzy Speina uwzględniając najnowszy stan badań nad mitem, realizmem, groteską itd., daje w każdym przypadku bogatą i niezwykle przejrzystą egzemplikację konkretnych zastosowań owej kategorii , mając na uwadze głównie dzieła literatury współczesnej. Zbędne dodawać, że właśnie z nimi czytelnik ma najwięcej kłopotów. Praca odznacza się wielką erudycją, wszechstronnym oczytaniem autora w wielu subdyscyplinach literaturoznawczych, znakomitą orientacją w problematyce teoretycznoliterackiej. Przykłady zostały niezwykle trafnie dobrane, jest to istotnie lista reprezentatywna.

greenburger | 2012-11-11
książek: 1982