206 kości

Okładka książki 206 kości Kathy Reichs
Okładka książki 206 kości
Kathy Reichs Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Temperance Brennan (tom 12) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
Temperance Brennan (tom 12)
Kości
206 Bones
Sonia Draga
2011-06-08
2011-06-08
2010-01-01
Aleksandra Górska
antropolog Tempe szczątki Montreal

Miałam mała przerwę od czytania przygód antropolog Temperance Brennan i było mi bardzo przyjemnie wrócić do znanych i lubianych postaci. Jak zwykle ciekawe i nowe informacje na temat prowadzenia dochodzeń w sprawach morderstwa.

Na plus nowość w konstrukcji - przeplatane rozdziały z uwięzienia z akcją doprowadzającą do niego i porwania. Rozwiązanie trochę mnie zaskoczyło, zamotałam się w końcu w oskarżeniach do tego autorka bardzo postawiła na anatomię w tym tomie co mnie umęczyło. Chyba jednak już naprawdę mam przesyt serią mimo przerw pomiędzy kolejnymi tomami, ale już pomału widać koniec :) no i mimo wszystko jestem ciekawa kolejnych pomysłów na fabuły książek :)

Zaczyna się nieźle.. Już nie czekam kiedy kto dokopie Temperance, bo od tego się zaczyna.
Cała reszta też jakaś taka lepsza niż kilka poprzednich. Odniosłam wrażenie, że pochłonęłam ją szybciej, z większym zacięciem i ciekawością :)

Książki Kathy są specyficzne, jeśli ktoś myśli, że kupi je i zacznie czytać i poczuje się jak w serialu Kości to się myli. W książkach widzimy inną Temprance, to jest kobieta która ma dorosłą córkę, jest rozwiedziona i nie ma w pracy takich oddanych pracowników jak w serialu.
Jest bardziej naturalna i wiarygodna. Ma więcej uczuć, ma swoje problemy i to widzimy czytając. Książka jak każda z serii jest trudna do czytania, jest w niej dużo naukowych twierdzeń, dokładnie opisane są praktyki stosowane w rozwiązywaniu morderstwa. Ale jeśli ktoś to lubi to musi przeczytać tą książkę, zwłaszcza, że na własnym podwórku jest ktoś kto chce aby Temprance straciła swoją pracę.

Ta część kości była naprawdę super. Niby już można się było domyślić kto i co lecz dlaczego tego nie wiedziałem do końca.

Kolejna książka z cyklu kości.... i choć bardzo nie lubię się powtarzać to przyznaje się, że bardzo chciałam dać autorce szansę. Niestety kolejna pozycja również nie spełniła moich osobistych oczekiwań..

Książka pochłaniacz rzeczywistości. Z każda stroną chcesz więcej i więcej, myślałam ze zakończenie mnie nie zaskoczy, a jednak w pewnym sensie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Polecam, przyjemna lektura

Bardzo dobra kolejna część serii o antropolog sądowej Tempe Brennan. Tym razem autorka zdecydowała się na trochę inną konstrukcję opowieści. Rozpoczynamy lekturę z perspektywy głównej bohaterki, która nie pamięta, w jaki sposób i dlaczego znajduje się w obecnej sytuacji. Wraz z lekturą sprawa staje się jaśniejsza, choć do samego końca możemy się jedynie domyślać, kto za tym wszystkim stoi. Sama sprawa dr Brennan też jest dosyć ciekawym przypadkiem, ale bardziej nurtuje tu sytuacja pani antropolog. Jak zwykle jest także okazja na liźnięcie wiedzy z dziedziny antropologii. Polecam!

Ciekawa akcja, dużo się dzieje, szybko się czyta. Zawiera informacje i terminologię z zakresu medycyny sądowej, więc przy okazji można się trochę dowiedzieć. Czytałam "jednym tchem", jestem na tak.

Niezły kryminał z patologiem w roli głównej. Niestety mniej więcej w połowie można sie domyślić kto jest mordercą. Zakończenie hollywoodzkie co dla mnie jest wadą ;) Polecam, ale niekoniecznie.

• Kathy Reichs