206 kości

Wydawnictwo: Sonia Draga
206 Bones
antropolog, Tempe, szczątki, Montreal
Ag2S

W ludzkim ciele jest 206 kości. Antropolodzy sądowi znają je wszystkie od podszewki, potrafią odczytać z nich historię krótkiego lub długiego życia i zrekonstruować każdy rodzaj gwałtownej śmierci. Bohaterka powieści, Tempe, odzyskuje przytomność i odkrywa, że znajduje się w jakimś bardzo małym, bardzo ciemnym i bardzo zimnym miejscu. Spętana od stóp do głów. W celi? Pogrzebana żywcem? Kto...

Bohaterka powieści, Tempe, odzyskuje przytomność i odkrywa, że znajduje się w jakimś bardzo małym, bardzo ciemnym i bardzo zimnym miejscu. Spętana od stóp do głów. W celi? Pogrzebana żywcem? Kto chce ją zgładzić albo przynajmniej usunąć z drogi i dlaczego? Tempe powoli zaczyna odtwarzać wcześniejsze wydarzenia… Razem z porucznikiem Ryanem odwiozła niedawno odkryte szczątki zaginionej spadkobierczyni wielkiej fortuny z Montrealu do prosektorium w Chicago. Ni stąd ni zowąd oskarżono ją o błąd w trakcie sekcji i tym samym utrudnianie śledztwa. Ktoś wykonał obciążający telefon. Osoba, która mogła coś na ten temat powiedzieć, ginie niedługo potem. Tymczasem w Montrealu policja odkrywa w lesie zwłoki kolejnej starszej kobiety, a potem jeszcze jednej…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Sargento_Garcia | 2013-07-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 21 lipca 2013

Fajna książka na wieczór - przeczytałem w niespełna 6h
Ciekawie przedstawiona fabuła i poprowadzona akcja.
Książki Kathy Reichs zawierają sporo informacji naukowych, więc nie trafiają do każdego odbiorcy.
Polecam dla wszystkich których interesują klimaty antropologiczne

książek: 2025
Miśkaa | 2016-02-19

Kolejna ciekawa i wciągająca powieści z cyklu, bardzo cieszę się, że powstało tak dużo tomów i jeszcze parę przede mną :)

Kanclerz | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Prócz naprawdę niezłego kryminału [choć chwilami akcja niepotrzebnie się rozwlekała] w tej książce jest naprawdę mnóstwo rzetelnej wiedzy z zakresu medycyny sądowej. Błyskotliwe dialogi, ciekawe postaci, choć z racji zaczytywania się w tego typu książkach osoba złoczyńcy była dość oczywista.

Zestawienie z serialem "Bones" wypada marnie.

ataga | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejne przygody najbardziej irytującej i przemądrzałej Pani antropolog Temperance Brennan tak w skrócie można podsumować 206 kości Kathy Reichs. Każda powieść serii o Brennan przebiega według nudnego dla czytelnika schematu - zbrodnia naukowe wywody zbyt długie i suche fakty dalej wewnętrzne rozterki Pani doktor na temat jej życia uczuciowego (ileż razy można pisać o jednym i tym samym) wszystko to przeplatane opisami co można znaleźć w menu w kanadyjskich restauracjach.
Mam wrażenie że pisarka stworzyła sobie szablon dla kolejnych powieści i robi tylko kopiuj wklej i tak powstaje kolejna część przygód o Temperance Brennan

Lady-Scorpion | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Antropologia, kryminalistyka, 206 kości
Kupując tę książkę miałam nadzieję na naukową terminologię, miałam ochotę na książkę, która mnie trochę nauczy (podobną do "Trupiej Farmy" Billa Bassa). Nie zawiodłam się.
Książka wyszła spod pióra profesjonalistki. Żałuję, że nie miałam czasu usiąść i od razu przeczytać jej od deski do deski, bo wsysa i ciężko się oderwać. Polecam!

Kocham Ryana xD

Monika | 2015-03-28
Na półkach: 2015, Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2015

Książka traci wiele, przynajmniej w moim odczuciu, ze względu na niezwykle irytującą główną bohaterkę. Momentami denerwowała mnie tak, że obawiałam się nie dotrwać do końca. Dotrwałam, ale całość oceniam dość nisko i nie polecam.

la_pinguin | 2012-07-07
Przeczytana: 22 maja 2012

RECENZJA
Rzadko, bardzo rzadko, zdarza mi się stwierdzić, że film/serial były lepsze od książki, na podstawie, której powstały. Tak naprawdę nie przypominam sobie takiej sytuacji. Jednak niestety tak było tym razem.

206 kości to moje drugie spotkanie z twórczością Kathy Reichs, druga szansa, którą postanowiłam dać jej książkom. Szansa nie wykorzystana. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest winą autorki, iż czerpiący natchnienie z jej prac reżyser pozmieniał wszystko i że w książce nie znajdzie się bohaterów z małego ekranu, a sama Temperence Brennan nie jest ani genialna ani nieprzystosowana społecznie, ale patrząc na to, że właśnie Reichs jest producentką Kości liczyłam na podobny poziom ciekawości. I tu niestety się zawiodłam.

Książka jest po prostu nudna. W znacznej mierze przegadana, wypełniona naukowym bełkotem i filozoficznymi rozmyślaniami. Nie ratuje jej nawet wielowątkowość fabuły. Brennan budzi się związana w ciemnym pomieszczeniu. Nie wie gdzie jest, kto ją porwał i...

Zuziuchna | 2011-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 11 października 2011

Kathy Reichs jest cenioną antropolog kliniczną, a od prawie 15 lat również pisarką. Jej książki ściśle wiążą się z jej profesją, opowiadając o antropologii i medycynie sądowej. Stworzyła ona postać sławnej antropolog Temperance 'Bones' Brennan, pomagającej policji rozwiązywać zagadki związane z morderstwami.

Kim tak naprawdę jest antropolog? Jest to osoba zajmująca się procesami i zachowaniami zachodzącymi w społeczeństwie. Nie brzmi za ciekawie, ale praca Naszej bohaterki skupia się na badaniu kości i budowy anatomicznej, czyli na antropologii fizycznej. Taka osoba jest w stanie z kości powiedzieć o człowieku, więcej niż można przypuszczać. A taka wiedza w połączeniu z medycyną sądową i tajemniczymi morderstwami daje naprawdę ciekawą mieszankę. Osobiście pokochałam thrillery i kryminały związane z antropologią czytając o przygodach dr Huntera z utworów S.Becketta. Od tej pory chętnie sięgam po tego typu książki, więc koniec końców musiało trafić na jeden z utworów pani Reichs....

Dziub | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Zawsze bardzo lubiłam powieści Reichs o Brennan. Z radością zasiadłam do tej części, chociaż "dzięki" niechronologicznemu wydawaniu ogarnięcie, który tom powinnam zacząć zbiło mnie z tropu.
Gdy już zagłębiłam się w fabułę, z konsternacją odkryłam łatwą zagadkę, która jednak nie była taka oczywista na samym końcu i to w sumie zaliczam na plus, aczkolwiek pierwsze nakierowanie czytelnika wydawało się bardziej słuszne i logiczne. Szkoda, to rozczarowanie godne marionetkowego mordercy z CSI LV, które nota bene było totalnie idiotycznym rozwiązaniem.
Niemniej uważam, że poziom powieści spadł. Nudne się robi, że wielka Tempe musi wszystko odkryć, a genialny Ryan jest tylko od ratowania jej tyłka.
A już marginesowe potraktowanie Claudela mnie dobiło. Lubię tą postać. Oczekiwałam w pierwszych tomach, że to on miał być tym, kim jest Ryan.
Mam niedosyt po tej lekturze. Póki co robię sobie przerwę od dzielnej pani antropolog. Czas na przygodówkę i być może Ballarda.
Dopisek był też dość...

Mika | 2014-08-03
Przeczytana: 2014 rok

Doskonała książka dla osób miłujących kryminały i antropologię. Czyta się niezmiernie szybko, łatwo i przyjemnie z lekkim dreszczykiem emocji. Pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam, ale napewno nie ostatnia! Zachęcam do przeczytania!