Rzym w płomieniach

Tłumaczenie: Adam Szymanowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Aniołkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Palabra
The flames of Rome
historyczna
Lucy

Rzym czasów cezarów.Świat igrzysk i świat łamania zasad,które niegdyś stanowiły o wielkości imperium rzymskiego.Bohaterem zbiorowym walącego się w gruzy Cesarstwa jest jego lud,kiedyś szlachetny, za panowania Nerona będący już tylko swoim dawnym cieniem. Na tą niespokojną scenę nieśmiało wkroczyło chrześcijaństwo. Bynajmniej nie z zamiarem przypatrywania się okrutnym igrzyskom... O tym i innych wydarzeniach, które wpłynęły na dalsze losy świata pisze w swej książce Paul L.Maier.

źródło opisu: Z okładki

Ciekawa, ale nie porywająca powieść, jednak czytało mi się ją bardzo przyjemnie.
Gratka dla miłośników antyku i tych, którzy kiedyś polubili "Quo vadis" - tu mamy sporo tych samych postaci historycznych, chociaż są one pokazane z nieco innej perspektywy.

EnfantTerrible | 2011-10-09
Przeczytana: 02 października 2011

Fantastyczna książka. Z początku obawiałam się przesadnego skupiania na suchych faktach kosztem wartości czysto literackich, jednak moje obawy rozwiały się bardzo szybko - ledwie tylko przeczytałam kilkanaście stron. Autor odtwarza opisywane czasy na tyle, ile pozwalają mu wszelakie kroniki czy sprawozdania, jednak nie zanudza przy tym czytelnika ogromem niepotrzebnych, nużących szczegółów, skupiając raczej na zawiązywaniu głównej intrygi. Bohaterowie są przedstawieni zgodnie z ich - prawdopodobnie - rzeczywistym pierwowzorem; swoisty przegląd historycznych postaci w łagodnej, interesującej formie. Tytułowe wydarzenia traktowane w sposób realny, twórca nie szczędzi pewnej brutalności, lecz nie mamy tu problemu z przejaskrawionym naturalizmem. Sama przyjemność, gdy można przyglądać się poczynaniom Seneki, Gajusza Petroniusza czy wreszcie Nerona pośród moralnego upadku rzymskiego cesarstwa.

Agnha | 2016-10-23
marti0400 | 2016-08-27