Terapia poznawcza zaburzeń osobowości

Tłumaczenie: Małgorzata Cierpisz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychiatria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Cognitive therapy of personality disorders
83-233-2057-8
Cathhhy

Zawiera zarówno ogólny przegląd wiedzy naukowej, jak i szczegółowy podręcznik zastosowania zindywidualizowanych interwencji. Podczas lektury terapeuci zyskują podstawowe narzędzia, dzięki którym skutecznie poradzą sobie z najbardziej złożonymi i najtrudniejszymi przypadkami pacjentów – mogą rzeczywiście pomóc osobom, których stan psychiczny niegdyś uznawano za niemal beznadziejny. Powinna być obowiązkową pozycją na liście lektur psychologów klinicznych, psychiatrów, pracowników opieki socjalnej, psychologów, innych specjalistów z dziedziny ochrony zdrowia psychicznego, a także studentów i adeptów tych dziedzin. Z pewnością będzie podstawowym podręcznikiem na kursach uniwersyteckich oraz podyplomowych.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: strona www wydawcy

Horus | 2016-10-15
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 02 października 2016

W pierwszych pięciu rozdziałach mamy wprowadzenie do pojęcia poznawczo- behawioralnego i opisu badań skuteczności terapii w zaburzeniach osobowości. W tych rozdziałach znajdziemy odbiór świata przedstawionego przez pacjenta. W poszczególnych rozdziałach przedstawione są zaburzenia i co robi terapeuta wraz z pacjentem, aby się ich pozbyć.Dla mnie książka jest gratką intelektualną, jedna z najlepszych książek o terapii, godna polecenia przyszłym terapeutą.

Jakub Szwedo | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016