Zasięg rażenia

Wydawnictwo: Amber
Piranha Firing Point
83-241-0454-2
sensacja

Morze Wschodniochińskie. Tajemniczy terroryści atakują sześć japońskich nuklearnych łodzi podwodnych. Zachód jest przekonany, że okręty zatonęły. Tylko jeden człowiek podejrzewa prawdę. Pod jego rozkazami wyrusza w morze supernowoczesny okręt podwodny: tajna broń Ameryki, ostatnia szansa świata w desperackiej walce o wolność...

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: www.amber.pl

Marcin | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Naprawdę świetna książka, przeczytana przez przypadek :) Chiny nie stanowią monolitu tylko rozpadły się na dwie części (czerwoną "komunistyczną" i białą "demokratyczną"). Komandosi z "czerwonych" Chin porywają 6 najnowocześniejszych japońskich okrętów podwodnych uzbrojonych w plazmowe torpedy, cały świat jest przekonany , że te okręty zatonęły. Dzięki temu mogą rozpocząć odbijanie z rąk "białych" reszty Chin. USA w obliczu agresji wyrusza z odsieczą wysyłając konwój z okrętami wojennymi i desantowymi, niestety zostaje on zatopiony. Zaraz ma wyruszyć następny tylko jak poradzić sobie z niewykrywalnym napastnikiem? Naprawdę świetny submarine thriller czyta się go na jednym oddechu, jedyny minus za to, że jest tak krótki. Zaraz zabieram się za inne książki tego autora.

eMajTi | 2015-12-21
vodie | 2015-09-09