Neron. Panowanie Antychrysta

Tłumaczenie: Agnieszka Trąbka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rzymianie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Les Romains. Néron, Le Règne de l'Antéchrist
978-83-7505-272-5
historyczna
Collony

Kim naprawdę był Neron, młody władca, który uwielbiał śpiewać, występować na scenie i recytować poezję przed rzymskim plebsem? Jak to możliwe, że ten człowiek, który kazał zamordować własną matkę, brata, żonę i wielu innych - korzystał z mądrości filozofa Seneki i wykształconego Petroniusza? Czy rzeczywiście był Antychrystem, który po pożarze Rzymu wskazał chrześcijan jako winnych nieszczęścia? Max Gallo, historyk i powieściopisarz, odkrywa przed nami dawne dzieje. Ukazuje postać szalonego, wyuzdanego okrutnika, lękającego się spisku na swoje życie. Kreśli portret władcy, który torturuje i zabija swoich przeciwników, a zaraz potem, pochylając się nad ich zwłokami... recytuje wiersze. Neron widziany jego oczyma staje się wcieleniem zła, najbardziej absolutystycznym władcą, jaki kiedykolwiek stanął na czele Cesarstwa Rzymskiego.

Tatsunoko | 2016-10-27
Maciej Zajdel | 2015-12-16