W imperium Słońca Wędrówka śladami Inków

Tłumaczenie: Lesław Adamski
Seria: Na Krańce Świata
Wydawnictwo: G+J
Along th Inca Road : a woman's journey into an ancient empire
podróże, Indianie,
hunter

Autor, wędrując słynną drogą Inków, tropidramatyczną przeszłość imperium, malując zarazem barwny obraz życia współczesnych Indian.

deana | 2017-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 marca 2017

Karin Muller na przełomie wieków poświęciła sześć i pół miesiąca aby pokonać słynny Szlak Inków. Przemierzyła Ekwador, Peru, Chile i Boliwię by odnaleźć ślady życia Inków i ich potomków. Chciała jak najbardziej zbliżyć się do prawdziwego życia współczesnych Indian: poznać ich zwyczaje, kulturę, dotknąć oraz posmakować świata ukrytego gdzieś w Andach. Rezultatem jej wędrówki jest reportaż zarówno książkowy jak i filmowy ,,W imperium Słońca".

Jest to reportaż, chyba jeden z nielicznych, który mogę skonfrontować z własnymi doświadczeniami. Zupełnie przypadkiem moja wyprawa do Ameryki Południowej we wrześniu 2016 roku przebiegła podobnym szlakiem, choć ja podróżowałam w przeciwnym kierunku, z Boliwii przez Chile do Peru. Nie widziałam aż tyle co autorka ale ponownie, poprzez jej relację, mogłam przenieść się do tego niesamowitego miejsca. Znowu poczułam oddech Oceanu Spokojnego w okolicach Peru, dostrzegłam wikonie gdzieś na Altplano, ponownie byłam nad jeziorem Titicaca i...

krystyna kalinowska | 2012-03-19

Interesując i ciekawie książka opisuje życie potomków Inków

Agata | 2016-12-16
Syl_wina | 2016-10-24