Wegetarianizm

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Wegetarianizm
83-214-0531-2
zdrowie, medycyna

„Wegetarianizm jest - można powiedzieć - tak stary jak sama ludzkość”. Cytat ten może być mottem książki Kingi Wiśniewskiej-Roszkowskiej. Autorka przedstawia w niej historię wegetarianizmu, podając interesujące przykłady ludów i kultur hołdujących takiemu sposobowi żywienia. Porusza również problem tradycji jarskiej w Polsce. Wychodząc od ogólnych zasad żywienia uzasadnia, że dieta wegetariańska jest najbardziej naturalna dla człowieka oraz najzdrowsza, powołując się na jej wpływ na określone schorzenia. W książce można również znaleźć mnóstwo praktycznych wskazówek na temat zdrowego odżywiania. Nie zabrakło też opisów okrutnego traktowania zwierząt przez człowieka, a także innych niż zdrowotne uzasadnień wartości wegetarianizmu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl/upload/book_id20116_0_show.jpg

Dzieckokwiatu | 2015-05-20
Na półkach: Książki 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 maja 2015

Dawno nie czytałam książki, pozbawionej ideologicznej paplaniny o tak kontrowersyjnym temacie. Autorka trzyma się tematu, podchodzi do niego w sposób ściśle naukowy - zbiera badania, porównuje dane, wyciąga wnioski. Książka o diecie jarskiej, w której dowiemy się ile białka jest w króliczym mięsie. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.

Przeczytana: 1988 rok

Jedna z pierwszych prac, jakie ukazały się w latach 80-tych na temat jarstwa i jego dobrym wpływie na zdrowie, a przede wszystkim na zapobieganie chorób cywilizacji.

Ashele | 2016-05-21
Przeczytana: 23 maja 2016