Klucz wiedzy

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Cykl: Trylogia kluczy (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Key of knowledge
romans, klucze
Wanda

Dana Steele rozpoczyna poszukiwania drugiego klucza otwierającego szkatułę, w której czarnoksiężnik Kane uwięził dusze trzech królewskich córek. Kiedyś Dana przeżyła zawód miłosny; teraz jej dawny ukochany, Jordan, powraca. Jaka przyszłość ich czeka? Jordan nie wiedział, że Dana go kochała... i nie wie, że nadal darzy go uczuciem. Pragnie zdobyć jej miłość. Kane zastawia pułapkę na nich oboje. Aby zwyciężyć, Dana musi pogodzić głos serca z głosem rozsądku. I odnaleźć książkę, która doprowadzi ją do drugiego klucza. Czy uda jej się dostrzec prawdę w sieci kłamstw?

Dominika | 2013-07-26
Przeczytana: 2013 rok

Gdy skończyłam czytać pierwszą część myślałam : CHCĘ WIĘCEJ . Ale gdy dowiedziałam się , że kolejnych części w szkolnej bibliotece nie ma czułam się tak jakby ktoś ze mnie zakpił .
W końcu po pół roku czekania miałam tą części na wyciągnięcie ręki .
Nie zawiodłam się a po przeczytaniu pierwszej książki poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko . W tej części Dana musi zmierzyć się z groźnym czarownikiem oraz z własną przeszłością . Nie pomaga jej w tym przystojny Jordan z którym wcześniej łączyło ją coś naprawdę pięknego . Ale on uciekł by pogodzić się z śmiercią matki . Wydawać by się mogło że już nic ich nie łączy . Ale czy na pewno ?
Nora Roberts łączy magię , miłość , przyjaźń i zwyczajne życie tworząc wspaniałą książkę w której nie brakuje ciekawych zwrotów akcji i ... przystojnych mężczzn .

betina360 | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 28 marca 2014

Druga czesc sagi zakletych siostr wciagnela mnie rownie mocno jak pierwsza.Znalezienie tych kluczy choc propozycja jaka dostaly te 3 kobiety jest interesujaca nie sa wcale takie latwe.Musza sie sporo nagluwkowac i opracowac plan jak osiagnac to do czego sie zobowiazaly.Zostal jeszcze jeden klucz i napewno go przeczytam gdy tylko wypatrze w osiedlowej bibliotece.

Druga część trylogii Klucze jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Więcej w niej akcji, a wątek romansowy jest zdecydowanie bardziej "ludzki". Dużo lepiej się czyta, a fragmentami wręcz trudno oderwać się od lektury.

Dana jest zdecydowanie moją ulubioną bohaterką tej serii. Lubi książki, tak jak ja, i ma twardy charakter, co pozwala mi myśleć, że mogłybyśmy się zaprzyjaźnić. Lubię takich ludzi.

Przed laty Dana została skrzywdzona przez swojego przyjaciela z dzieciństwa. Zdawało się, że byli szczęśliwą parą, do chwili gdy w jego życiu zdarzyła się tragedia i opuścił ją bez żadnego racjonalnego wytłumaczenia. Po latach powrócił do rodzinnego miasta częściowo za sprawą afery ze Szklanymi Córami, a po części dlatego, że zatęsknił za dawnym życiem. Dana natomiast mu tego nie ułatwia. Bynajmniej nie zdradza się z faktem, że jej uczucie nadal nie wygasło. Zwraca się do Jordana per „dupku” i „bałwanie”. Trudny orzech do zgryzienia.

Po tym jak Malory znalazła swój klucz w obrazie, pewne było, że klucz Dany ma związek z książkami. Dziewczyna otaczała się nimi od zawsze. Nie wpadłabym jednak na to, żeby szukać go w książce Jordana. A przynajmniej nie na początku.

angela2046 | 2014-08-28

Książa bardzo podobna do poprzedniej. Bohaterka zdecydowanie ciekawsza, bardziej przebojowa. Miłość między bohaterami też bardziej dramatyczna. Zły czarownik też bardziej straszny. O wiele ciekawsza scena dotycząca znalezienia klucza. Wiem, że to głupie, ale miałam nadzieję, że będzie tu jakiś romans między bohaterką a naszym Kanem. To takie moje przemyślenia tylko, ale tych dwoje by do siebie pasowało:)

milla | 2013-03-06
Przeczytana: 04 marca 2013

Kiedy zabieram się za czytanie jakiejś powieści wchodzącej w skład dłuższej serii, staram się zgromadzić wszystkie tomy cyklu, by móc przeczytać go od razu. Dzięki takiemu działaniu nie zapominam żadnych wątków, wiem kim są wszyscy bohaterowie (nawet ci pełniący role epizodyczne), a co najważniejsze nie muszę długo czekać na poznanie zakończenia cyklu, jeśli dana seria niezwykle mnie zainteresowała. Niestety taki sposób poznawania serii książkowych ma też swoje minusy. Jeżeli poszczególne tomu opierają się na tych samych schematach, pojawiają się w nich niemal identyczne sceny bądź bohaterowi są kopiami postaci występujących w poprzednim tamie, wtedy przyjemność z czytania ulatnia się jak powietrze z przebitego balonu. Niestety czytanie wszystkich tomów trylogii „Klucze” jeden po drugim, wywołało we mnie te negatywne odczucia.

Po tym, jak skończyłam czytać „Klucz światła, czym prędzej sięgnęłam po „Klucz wiedzy”. Główna bohaterka drugiego tomu trylogii Nory Roberts jest...

angie | 2013-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Właśnie skończyłam czytać drugą część. I choć wciągająca, to jednak mam mieszane uczucia. Pojawia się tutaj, bardzo dużo powtórzeń z pierwszej części. I kiedy czytałam to samo, po raz drugi, to momentami stawało się nudne. Ale sama fabuła, styl pisania, to wszystko sprawia, że czytelnik jest w stanie przenieść się do świata bohaterów. Podobały mi się też dialogi, które momentami były tak napisane, że wybuchłam śmiechem, ale było też kilka opisów, kiedy poleciały łezki.

Pomimo tych powtórzeń z części pierwszej, bardzo mi się podoba ta trylogia. I już nie mogę się doczekać części trzeciej. Na która niestety muszę troszkę poczekać, bowiem została wypożyczona.

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: 2006 rok

Druga część przepięknej trylogii - nie tylko dla kur domowych i kobiet po czterdziestce. To fascynująca lektura, w której to dobro zwycieża zło, gdzie każdy wątek kończy się pomyślnie. Powieść, która odrywa od szarej i smutnej rzeczywistości i pozwala wierzyć, że gdzieś tam, na Wzgórzu Wojownika każdego z nas czeka miłość, szczęście i dostatnie życie. Tym razem autorka niczym nowym nas nie zaskakuje, ponieważ główne wątki stały się przewidywalne już na samym początku trylogii, jednak miło jest poczytać o uczuciach spełnionej i dojrzałej miłości i przyjaźni.

Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 12 marca 2015

Druga część, ale czy lepsza.. Sama nie wiem... Osobiście podoba mi się to jak autorka wczuwa się w sytuację bohaterki.. W pierwszej części patrzyliśmy na świat za pomocą obrazów, tutaj natomiast za pomocą literatury.. Bohaterka jest a raczej była bibliotekarką, w momencie gdy bierze do ręki książkę wtapia się w nią i znajdujemy się w odmiennym świecie.. W świecie do którego także ma wstęp zły czarnoksiężnik..

wiejskifilozof | 2013-09-16

Robiłem źle czytając ją od środka.Bez znajomości tomu pierwszego.Jest nawet dobra,lecz ten związek bajek i magii raczej średnio mi podchodził.