Bieguny uczuć

Fire and Ice
9788362502011
romans, sensacja, Alaska. FBI
Wanda

Sophie Rose dziennikarka z Chicago przeprowadza sie do małej miejscowości na Alasce. Z dala od zgiełku dużego miasta pracuje w lokalnej gazecie opisując miejscowe osobowości. W tajemniczych okolicznościach zostaje zamieszana w morderstwo. Ufając swojemu dziennikarskiemu instynktowi próbuje znaleźć winnego zbrodni, co doprowadza do zamachu na jej życie. W tym momencie do akcji wkracza przystojny agent FBI Jack MacAlister. Pośród niebezpieczeństw w bezlitosnych ostępach Alaski budzi się między nimi uczucie, lecz jego finału nikt nie przewidział...

źródło opisu: opis własny

Nika | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Uwielbiam tego typu książki świetnie napisane, trzymające w napięciu i oczywiście wątki kryminalne przeplatające się z romansem.
Ta książka trafia w 100% w moje gusta.
Wątek miłosny jakże romantyczny jak i zabawny. Wątek kryminalny super gdy już myślałam, że autorka zakończyła wątek kryminalny i pogra samym romansem okazuje się, że jednak się myliłam i to jeszcze nie koniec śledztwa pani dziennikarz.
Naprawdę świetna książka polecam bardzo serdecznie.

Gabrielle_ | 2011-09-03
Przeczytana: wrzesień 2011

Czasami przeznaczenie przysparza nam więcej problemów niż korzyści. Czasami jeszcze bardziej komplikuje nam życie, stawia przed nami dylematy i wybory, których nigdy nie chcielibyśmy podejmować. Ale bywa też i tak, że przeznaczenie pomaga nam stać się w końcu szczęśliwym.

Sophie Rose. Dziennikarka mało znanego Chicagowskiego pisma. Zamknięta w sobie. Tak naprawdę znają ją tylko i wyłącznie dwie jej najbliższe przyjaciółki. Bardzo niechętnie nastawiona do policji, głownie ze względu na swego ojca- Bobby’ego Rose, który od pewnego czasu jest poszukiwany za różnego rodzaju kradzieże i inne przewinienia.
Jack MacAlister. Funkcjonariusz FBI. Partner Aleca, męża jednej z przyjaciółek Sophie. Przystojny, szarmancki. Jednym słowem ideał.
Sophie i Jack poznają się na jednym z wieczorków pokerowych organizowanych przez Aleca. Mężczyzna jest wręcz urzeczony Sophie. Jednak ona zachowuje rezerwę, mimo iż również jest pod wrażeniem policjanta. Do niczego między nimi nie dochodzi, nie...

książek: 1958
Julka | 2011-03-23
Przeczytana: 23 marca 2011

Powieść ta jest romantycznym thillerem, pełnym gwałtownych namiętności, z zaskakującym finałem.
Akcja rozgrywa się "na żywo" w Chicago, gdzie w niewielkiej gazecie zatrudniona jest młoda i piękna dziennikarka Sophie oraz gdzie działa nieziemsko przystojny agent FBI Jack; koleje losu stykają ich ze sobą, wiążą mocnym uczuciem i na jakiś czas rzucają w nieprzystępne, surowe rejony Alaski.
Drugi tor akcji - nie mniej ważny - poznajemy z wpisów do Dziennika, czynionych przez jednego z uczestników wyprawy naukowej na Alaskę.
W pewnym momencie obydwa wątki splatają się i zazębiają. Nie zdradzę chyba wiele wspominajac, że dochodzi do morderstwa. Dociekliwa i nieustępliwa dziennikarka przeprowadza własne śledztwo, które ściąga na nią śmiertelne niebezpieczeństwo...
Na koniec podsumuję, że polecam tę powieść, bo warto ją przeczytać ze
względu na jej niezaprzeczalne atutu, którymi są: przepiękna i śmiertelnie groźna sceneria Alaski, fascynująca tajemnica i nieposkromione pożądanie...

anta_a | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Liczba gwiazdek przyznawana w kategorii romansu. Romans współczesny, osnuty na wątku kryminalnym. Jest przystojny agent FBI, jest piękna dziewczyna... i trochę sympatycznych (i mniej sympatycznych) postaci. Najbardziej spodobała dalekoplanowa kreacja ojca głównej bohaterki, który może mało w książce występuje, ale jest za to inny.

Angelika Łuczak | 2013-06-03
Przeczytana: 15 marca 2013

Typowy romans. Nie uznam jej za czas stracony, ale też nic nie wniosła do mojego życia. Szybko się ją czytało i także połączona lekko z sensacją.

Sachandryna | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Kupiłam ją bo chciałam przeczytać jakiś kryminał ale po kilku męskich potrzebowałam w końcu czegoś spod klawiatury kobiety. I nie żałuję, w ogóle. Książkę czytało się bardzo szybko, zajęło mi to... 5 godzin? I książka skończona. Lekka, wciągająca i przyjemna, a czasami nawet zabawna. Trochę przyznam szczeerze irytowała mnie postać głównej bohaterki ale w połączeniu z głównym bohaterem męskim dało się wszystko znieść. Zakończenie całkiem mnie zaskoczyło, więc z czystym sumieniem - Polecam.

Daniel Sztuchlik | 2016-10-29

Bardzo polecam !!!