Rok w raju

Tłumaczenie: Agata Kaliszewska
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Un año en el paraíso. Mi diario del triplete
barcelona, mecz, puchar, liga mistrzów
Pavel

„Rok w raju” jest moim osobistym pamiętnikiem, tryptykiem, który opisuje: Puchar Króla, Ligę Hiszpańską i Ligę Mistrzów – wciąż tak obecne w pamięci, bo przeżywane z niezwykłą intensywnością. Książka ta ujawnia najskrytsze i najbardziej intymne przeżycia, których doświadczyłem w ciągu najlepszego roku mojego życia: począwszy od przejęcia pierwszej drużyny przez Pepa Guardiolę, poprzez...

Książka ta ujawnia najskrytsze i najbardziej intymne przeżycia, których doświadczyłem w ciągu najlepszego roku mojego życia: począwszy od przejęcia pierwszej drużyny przez Pepa Guardiolę, poprzez wydarzenia widziane z wewnątrz Barçy, prowadzące do dnia, kiedy mogliśmy na żywo na ulicach Barcelony zaprezentować trofea wywalczone przez drużynę po zdobyciu najważniejszego w moim życiu gola strzelonego na Stamford Bridge. Jest to wreszcie historia Trzech Finałów, które były tak intensywne, że nie pozwoliły mi myśleć o kontuzjach, kolegach z drużyny, a nawet o przyszłości. Liczyła się tylko jedna chwila, tylko jeden mecz.

W tej książce, po raz pierwszy, Andrés Iniesta otwiera się przed fanami i kibicami, pokazując swoje wnętrze i udowadniając, że za tym wielkim (choć niepozornym) piłkarzem kryje się także wielki i wspaniały człowiek.

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2012 rok

Dla fanów piłki nożnej i FC Barcelony jak najbardziej wskazana.

Samson Miodek | 2014-01-29

Jako fan Barcy i Andresa, nie mogłem nie sięgnąć po jego książkę, tym bardziej że w tamtym sezonie pierwszy raz w życiu byłem na Camp Nou (3-3 z Villareal), ale sama książka to największa porażka tamtego sezonu. Andres zostań przy tym co najlepiej umiesz robić, czyli naprawie rowerów ;)

Kirronik | 2012-11-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 listopada 2012

Nie trzeba być prawdziwym Cule, żeby sięgnąć po tę książkę, choć dla fanów Blaugrany będzie ona szczególnym rarytasem. Iniesta zabiera nas w podróż do przeszłości, do sezonu, w którym Barca osiągnęła wszystko co się tylko da. W kilku rozdziałach opowiada o tym, jak przeżywał najpiękniejsze chwile w swojej karierze, jak zdobywał decydujące bramki, co czuł i jak zmagał się z natłokiem kontuzji. Ja miałem przyjemność jeszcze raz przeżyć wszystko to, czym ekscytowałem się trzy lata temu, tylko z zupełnie innej perspektywy... nie zawiodłem się i jestem pewny, że kiedy z czasem wspomnienia tego historycznego sezonu znowu pokryje lekka mgła, wrócę do tej książki, żeby przeżyć to wszystko na nowo.

Adrian-O | 2013-07-29
Przeczytana: grudzień 2011

Strasznie plastikowo-cukierkowe te Andresowe wspomnienia. Zero pikanterii, suche fakty, a emocji jak na lekarstwo. No cóż nie każdy rodzi się dobrym storytellerem, ważne żeby piłkę kopał wybitnie, tak jak to On potrafi.

Arkadiusz Dorszyk | 2015-04-12
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Trudno stwierdzić do kogo tak naprawdę jest skierowany pamiętnik Iniesty. Do fanów Barcelony i reprezentacji Hiszpanii? Bardzo wątpię, ponieważ w książce znajduje się bardzo mało informacji, które ucieszyłyby fanów. A może jest to pozycja skierowana do fanów samego piłkarza? Tutaj też niekoniecznie, chyba że ktoś chciał poczytać o wspaniałym i ułożonym piłkarzu, który grzecznie idzie na studia i którego uwielbiają ludzie z jego otoczenia wypowiadając się na jego temat w samych superlatywach (co zresztą każdy fan piłki nożnej wie). Wspaniały Anders, "sweet". Proszę mnie źle nie zrozumieć. Sam jestem fanem Blaugrany od dziesiątego roku życia a sam piłkarz jest według mnie jedną z kluczowych postaci FC Barcelony jaką znamy. Problem w tym, że czułem się jakbym czytał pamiętnik słodziutkiej nastolatki a momentami, że wydanie go to tylko skok na kasę i reklama. Należy także zwrócić uwagę na ilość podziękowań, które przyprawiają o odruch wymiotny. Można odnieść wrażenie, że sam Iniesta...

vegetable78 | 2013-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Iniesta jawi się nam jako miły, sympatyczny, ekstremalny nudziarz. Piłkarskie historie są oczywiście interesujące, ale tzw. anegdotki związane z życiem prywatnym to totalna klapa. Jedyna naprawdę fajna jest historia, gdy dziewczyna myli go z kelnerem, ale i to potrafił schrzanić swoim brakiem błyskotliwości. Książka niegodna wielkiego gracza.

Colet | 2013-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Język bardzo grzeczny, ale okrutnie wiało nudą. Anegdotki non stop w takim samym, nieciekawym tonie. Warto przeczytać, bo krótka, ale nic w niej specjalnego.

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 10 maja 2012

Zaznaczam, że nie jest to jednak autobiografia z krwi i kości, to pamiętnik opisujących szczególne wydarzenia w życiu piłkarza. Andrésa Iniesta napisał „Rok w raju”, w którym dzieli się wspomnieniami i wrażeniami. Piłkarz Barcelony opisuje wyjątkowy rok dla samego siebie jak i klubu, z którym wspólnie zdobył tryptyk, czyli zwyciężył Puchar Króla, Ligę Hiszpańską i Ligę Mistrzów. W książce Iniesta wyjawia swoje sekrety zaczynając od spotkania z Pepą Guardiolą, poprzez wydarzenia widziane wewnątrz Barçy do momentu świętowania na ulicach stolicy Katalonii trzech trofeów.

„Ro w kraju” to opowieść samego piłkarza o najlepszym sezonie. Iniesta zdradza kulisy barcelońskiej szatni, pisząc o atmosferze przyzwyczajeniu i zasadach panujących w klubie, do których nie mógł przyzwyczaić się chociażby Zlatan Ibrahimović. Nie brakuje wiadomości o życiu prywatnym, o relacjach z dziewczyną, i rodziną w tym szczególnym 2009 roku.Wszystko to jednak jest nazbyt oczywiste i mało zaskakujące.

Nie...

Justi6 | 2012-01-07
Przeczytana: styczeń 2011

Bardzo przyjemna książka opowiadająca wspaniały rok Fc Barcelony zdobywającej wtedy 6 trofeów.Wiele ciakawostek o zawodniku.
Polecam.

LimaK | 2013-05-04
Przeczytana: 22 marca 2013

Książka krótka, nieco ponad 100 stron. Cena - ok. 40 zł nie zachęca, tym bardziej jeśli patrzymy na ilość stron. Dlatego poczekałem i szczęśliwie trafiłem ją w Empiku Outlet za 9,99zł.
Bardzo szybko się czyta, całkiem ciekawe informacje, ale jednak jest to bardziej "informacyjna" książka, gdzie znajdziemy dużo faktów, które po oglądaniu tych meczy już znaliśmy, tylko zostały one pokazane z punktu widzenia samego Andresa.
Każdemu fanowi futbolu i Barcelony polecam, bo mimo że nie jest to jakaś rewelacja, warto zapoznać się z tym tytułem.

Sto tytułów temu...

Nieprawdopodobna historia Wydawnictwa SQN: od pomysłu pół żartem, pół serio
do setnego tytułu. Blisko czteroletnia już historia wydawnictwa pokazuje, że nawet na trudnym i wymagającym polskim rynku wydawniczym jest miejsce na nowe inicjatywy, jeśli tylko stoi za nimi prawdziwa pasja.