44 opowiastki

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Poetów Języka Angielskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
poezja
Róża_Bzowa

Kolejny, 15. tom Biblioteczki Poetów Języka Angielskiego, genialnie i przezabawnie (oraz tym razem bardzo swobodnie) spolszczony przez Stanisława Barańczaka, przynosi wybór opowiastek wierszem pięciu poetów drugiej połowy XIX i początku XX stulecia, uprawiających rzadki u nas nurt ”poezji niepoważnej”, zachwycającej swych wielbicieli wyjątkowym stężeniem absurdu, czarnego humoru i boskiego pure nonsensu. Pyszna zabawa dla czytelników obdarzonych poczuciem humoru, najlepsze lekarstwo dla chronicznych ponuraków.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/