33 wiersze

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Poetów Języka Angielskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
83-7006-905-3
Barańczak, poezja angielska
poezja
Róża_Bzowa

Henry Vaughan najlepsze wiersze napisał po przeżyciu wstrząsu psychicznego, wywołanego przez śmierć ukochanego brata i paru bliskich przyjaciół. W historii liryki angielskiej zapisał się jako poeta rozmowy z Bogiem, ujętej w formę dramatycznego dialogu o rzeczach ostatecznych. Jego twórczość stanowi pomost łączący poezję metafizyczną XVII stulecia z mistycyzmem poetów późniejszych (np. Williama Blake’a).
Wstęp i opracowanie Stanisław Barańczak.

Snoopy | 2010-11-30
Rosisi | 2016-11-19