Paddington na wycieczce

Okładka książki Paddington na wycieczce Michael Bond, Peggy Fortnum
Okładka książki Paddington na wycieczce
Michael BondPeggy Fortnum Wydawnictwo: Znak Cykl: Miś zwany Paddington (tom 9) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 9)
Paddington Takes the Air
Znak
2010-11-08
2010-11-08
2017-01-01
Michał Rusinek

Ostatnio czytałam kolejną część przygód Paddingtona, czyli “Paddington na wycieczce”.
I jak to bywa z tym niesfornym niedźwiadkiem było śmiesznie, tym razem musiał odwiedzić dentystę czy poszukać stroju wieczorowego na przyjęcie charytatywne.

Bardzo lubię tego misia, ale niestety ta część podobała mi się najmniej. Czytając przygody tego niedźwiadka uśmiechnęłam się nie raz, ale jednak wcześniejsze tomy bardziej mnie rozbawiły.

Przyznam szczerze, że tytuł mi nie pasuje do historii, które przeżywa Paddington. Zaczynając czytać książkę myślałam, że poznam tutaj inne przygody Paddingtona.

Nie ma co ukrywać, że autor miał świetny styl. Niezwykle szybko czyta się jego książki, a język jest prostu i łatwy. Dzieciaki nie będą miały trudności ze zrozumieniem treści i na pewno będą się świetnie bawić.

Mimo, że ta część podobała mi się najmniej to i tak polecam “Paddington na wycieczce”. Ten miś jest tak uroczy, że ciężko jest się mu oprzeć.

Jeden z najbardziej lubianych niedźwiadków na świecie znów zagościł w naszym domu. ♥️ Uwielbiamy z Wiktorią czytać wieczorami jego przygody. Dziś opowiem Wam o kolejnej części przygód.

W tym tomie Paddingtona czeka znów mnóstwo przygód. Tym razem będzie zmuszony odwiedzić dentystę. Spróbuję swoich sił również jako krawiec, łatając spodnie Pana Currego, a z Panem Gruberem postanowią naprawić samochód, którym będą chcieli uczestniczyć w paradzie. Na koniec wcieli się w ciekawą rolę — detektywa. Jednak jak to z tym niedźwiadkiem bywa, po drodze trochę narozrabia. Czy uda mu się wszystko odkręcić?

Dacie wiarę, że ten niesforny, fajtłapowaty miś bawi dzieci na całym świecie od 1958 roku? Książka podzielona na 7 rozdziałów, a każdy z nich opowiada inną przygodę Paddingtona. Tekst napisany jest w sposób zrozumiały dla kilkulatków. Znajdziecie tutaj dużo zabawnych sytuacji i dialogów, które zapewnią Wam ogrom śmiechu. Warto po nią sięgnąć, bo każda historia niesie ważne przesłanie, a dopełniające ją urocze ilustracje przyciągają uwagę maluchów.

Przeczytałyśmy tę pozycję zaledwie w ciągu dwóch wieczorów, przed snem. Lektura dała nam dużo radości — na pewno jeszcze nie raz po nią sięgniemy.

Paddington to jeden z najcudowniejszych niedźwiadków jakich mieliśmy okazję poznać na kartach literatury. Stworzył go brytyjski pisarz Michael Bond, który pierwszą książkę poświęconą zabawnym perypetiom tego misia oddał w ręce czytelników w 1958 roku. Paddington jest więc z nami już ponad 60 lat nieustannie bawiąc i ucząc kolejne młode pokolenia czytelników na całym świecie.
Na kartach książki w siedmiu rozdziałach przedstawiono siedem uroczych historii z Paddingtonem w roli głównej. Miś między innymi będzie zmuszony odwiedzić gabinet dentystyczny. Innym razem pobawi się w krawca i spróbuje naprawić spodnie pana Currego. Jeszcze później Paddington wraz z panem Gruberem spróbują naprawić stary samochód, którym później będą chcieli wziąć udział w wyjątkowej paradzie. Miś weźmie też udział w zawodach w szkole Judyty i Jonathana, z których zysk przeznaczony będzie na nowy basen. Co ciekawe będą to zawody w konnej jeździe, a dzięki specjalnej przekąsce, którą Paddington zje tuż przed zawodami ostateczny wynik zaskoczy nawet jego samego. Poza tym Paddington wcieli się też w rolę detektywa oraz wraz z rodziną Brownów zostanie zaproszony na bal charytatywny do udziału w którym będzie się bardzo starannie przygotowywał...

Perypetie misia Paddingtona przedstawione zostały językiem prostym i zrozumiałym nawet dla najmłodszych czytelników. Wszystkie jego przygody są ciekawe, przystępne, bardzo zabawne i zarazem pouczające. Młodzi czytelnicy/słuchacze bez problemu skupią się na lekturze i spokojnie w kilka wieczorów zapoznają się z nią od początku do końca. A zdecydowanie warto przeczytać ją dzieciom, gdyż każda przygoda uroczego misia nie tylko bawi, ale niesie też ze sobą jakąś ważną życiową lekcję. Dodatkowo tekst wzbogacony został o urocze ilustracje, które uprzyjemnią najmłodszym przygodę z lekturą.

Książka jest cudowna. Bardzo lubimy misia Paddingtona i ogromnie ucieszyła nas wiadomość o pojawieniu się w sprzedaży kolejnej publikacji z jego przygodami. Teraz możemy już nie tylko śledzić je w TV. Miś może nam towarzyszyć w czasie podróży, zabawy, a także przed snem i nieustannie dostarczać mnóstwa radości. My przeczytaliśmy lekturę ekspresem. Zapewne jeszcze nie raz powrócimy do niej za jakiś czas. Polecam tymczasem perypetie uroczego misia Paddingtona wszystkim maluchom. Zdecydowanie warto się z nimi zapoznać ;)

"Paddington na wycieczce", czyli 9 tom cyklu "Miś zwany Paddington". Dzieciaki niezmiennie lubią przygody tego misia, ale mam wrażenie, że książki o skarpetkach jakoś bardziej im się podobały. Być może były łatwiejsze w odbiorze - czasem mam wrażenie, że ta seria jest napisana w sposób trochę zbyt skomplikowany dla naszych maluchów. Trudniejsze słowa staram się wyjaśniać na bieżąco, ale niektóre zdania są zbyt złożone jak dla nich - czasem jedno zdanie stanowi cały (i to wcale niekrótki akapit). Jako dorosłemu przyjemnie się to czyta, bo nie znoszą zbyt krótkich i prostych zdań, ale to jednak książka dla dzieci i to dla nich powinna być przystępna.

Tradycyjnie otrzymujemy 7 rozdziałów. Tym razem towarzyszymy Paddingtonowi u dentysty, obserwujemy przygodę z maszyną do szycia, podziwiamy misia-dżokeja czy mechanika samochodowego. Paddington zostaje również detektywem i wyjaśnia tajemniczą sprawę, ma ciekawą przygodę w restauracji i wybiera się na bal charytatywny. Jak zwykle pakuje się w najróżniejsze kłopoty 😁

Kolejna ze słabszych (mniej dla dziecka śmiesznych) pozycji w tej serii.

Kolejna ze słabszych (mniej dla dziecka śmiesznych) pozycji w tej serii.

Fajna książka. Krótkie rozdziały.Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały.Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Paddington na wycieczce