Die Feste der Religionen : ein interreligiöser Kalendar mit einer synoptischen Übersicht
83-7192-043-1
kulturoznawstwo, religia, święta
religia
Anna

Czym jest żydowski Nowy Rok? Jak muzułmanie obchodzą swój miesiąc postu, ramadan? Jakie znaczenie ma Święta Światła Diwali dla hindusów? Książeczka "Święta wielkich religii", będąca swego rodzaju wiecznym religijnym kalendarzem Świąt, odpowiada na te i podobne pytania. Autorzy przedstawiają w niej historie, znaczenia, obrzędy i tradycje Świąt dziesięciu wielkich religii. Po wprowadzeniu do każdej z religii następuje dokładny opis najważniejszych dni świątecznych roki religijnego i znaczących uroczystości ludzkiego cyklu życiowego.

Andrzej | 2014-09-18
ziol16 | 2013-04-03