Symbolika arabsko-muzułmańska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
83-7192-019-9
religia, islam, symbolika, kultura
Anna

„Symbolika arabsko-muzułmańska” zawiera przegląd najważniejszych pojęć związanych z religią i kulturą muzułmańską; zarówno tych znanych – jak hadżdż, zikr, czy Mekka, jak i pojęć nie związanych bezpośrednio z religią muzułmańską, które jednak w islamie nabierają szczególnego znaczenia, jak ciemności, błyskawica, czy góra. Niektóre z nich są dosyć zaskakujące, jak wykałaczka, albo kichanie.

Każde pojęcie omówione jest szczegółowo i wyczerpująco, a objętość definicji dostosowana jest do jego istotności w kulturze arabsko-muzułmańskiej. Autor często odwołuje się do przykładów z Koranu i sunny, ale nie zapomina także o źródłach właściwych dla islamu ludowego, czy wreszcie dżahilijji – czyli czasch przedmuzułmańskich.

źródło opisu: arabia.pl

źródło okładki: gandalf.com.pl