religia
Anna

Książka ta, napisana przez wybitnych religioznawców, znanych czytelnikom m. in. z książek „Od Mojżesza do Mahometa” oraz „Religie wczoraj i dziś”, omawia obrzędową i symboliczną stronę ważniejszych religii oraz zwyczaje, które zazwyczaj wiążemy z religią, choć genetycznie mogą być one wcześniejsze i przetrwać nawet po zaniku jakiejś religii. Autorzy przyjęli jeden ogólny schemat dla swych...

Autorzy przyjęli jeden ogólny schemat dla swych opracowań (etapy życia człowieka i roczny cykl świąt religijnych), ale odmienność tematyki oraz stan badań nad poszczególnymi religiami wymagały różnorodności ujęcia, a nawet zróżnicowania stylu poszczególnych prac. Ze względu na dobro czytelnika przeważa typ przystępnej relacji o zjawiskach mało znanych, ale autorzy nie rezygnują też z przedstawienia oryginalnych koncepcji i własnych naświetleń tematu, choć i w takich wypadkach starają się utrzymać popularnonaukowy charakter książki.

źródło opisu: nota wydawcy

książek: 1987