Zarządzanie ryzykiem w przedsięwzięciach inwestycyjnych

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
biznes, finanse

Decyzje inwestycyjne można uznać za najważniejsze decyzje gospodarcze ze względu na stopień, w jakim wpływają na sytuację ekonomiczno-finansową przedsiębiorstwa. Waga tych decyzji wynika między innymi z tego, że obarczone są one wysokim poziomem ryzyka. W książce zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia związane z ryzykiem w przedsięwzięciach inwestycyjnych, a w szczególności z ryzykiem walutowym i ryzykiem stopy procentowej. Autorzy szczegółowo omówili: proces zarządzania ryzykiem w przedsięwzięciu inwestycyjnym, metody służące do oceny opłacalności przedsięwzięcia, wpływ ryzyka walutowego i ryzyka stopy procentowej na poziomopłacalności przedsięwzięcia inwestycyjnego, strategie zabezpieczające przed ryzykiem walutowym i ryzykiem stopyprocentowej.Zastosowanie tych strategii oraz metod oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych zostało zilustrowane przykładami zawierającymi rzeczywiste poziomy kursów walutowych i stóp procentowych w Polsce.Książka jest przeznaczona dla studentów zarządzania i finansów, a także dla osób zajmujących się zarządzaniem inwestycjami rzeczowymi, ich przygotowaniem i realizacją.

Getos | 2012-03-30
Przeczytana: 2008 rok