Sushi: ponad 100 wspaniałych przepisów

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Wydawnictwo: Parragon Books
Everyday Sushi
978-1-4075-5268-2
Róża_Bzowa

Sushi to coś więcej niż surowa ryba połączona z ryżem. Jest to jeden z najbardziej eleganckich i stylowych elementów japońskiej sztuki kulinarnej. Ryż można tu wykorzystać na wiele sposobów, komponując go z surową gotowana i smażoną rybą, mięsem, jajkami, serem iwszelkiego rodzaju warzywami. Sushi ma zadowalać nie tylko podniebienie, ale i cieszyć oko smakosza, a wygląd potrawy jest w kuchnijapońskiej równie ważny, jak jej smak. Warto nauczyć się przygotowywania różnych rodzajów sushi, aby móc wyczarować wspaniałe daniana każda okazję i zaimponować gościom oraz domownikom kunsztem i fantazją kulinarną, czerpiąc z niezwykłego zbioru przypisów przedstawionych w tej książce.

- 112 przepisów na proste i smaczne dania
- krótkie wprowadzenia do każdego rozdziału, pełne przydatnych wskazówek i pomysłów
- przejrzysta lista składników i szczegółowy opis wykonania każdej potrawy
- wspaniałe, inspirujące fotografie gotowych dań

Dominika P | 2010-12-01
Przeczytana: grudzień 2010

Bardzo dobra książka dla początkujących. Potrawy są opisane krótko i jasno i do każdej jest zdjęcie.Podali właściwy sposób przyrządzania ryżu, co jest podstawą kuchni japońskiej. Jedyne czego mi brakuje to desery i napoje.

Invidia | 2012-12-18
Na półkach: Japonia, Przeczytane, Posiadam