Godzina policyjna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Majstersztyk". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-88819-09-7
powieść, satyra,
hunter

Wszystko w Godzinie policyjnej okazuje się groteskowe i w znacznej mierze pozbawione sensu, choć podszyte śmiertelną groźbą. Okupacja.
I podobnie jak dzisiaj niby to wyższe sfery z pogranicza spekulacji, prostytucji, arystokracji, pozorowania wyższych wartości, dyletanckiego artyzmu i chamskiego dorobkiewiczostwa. Satyra podszyta tragizmem lub na odwrót.

Anteros | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Cała akcja książki ma miejsce podczas jednej nocy w okupowanej Warszawie. Trwa tytułowa godzina policyjna. W książce jest kilkunastu bohaterów. Początkowo wydaje się, że nic ich nie łączy. Każdy z wątków jest opisywany w osobnym rozdziale. Jednak wszystko się w pewnym momencie zazębia.
Jak na swoje czasy książka jest dość śmiała obyczajowo. Między innymi jedną z bohaterek jest prostytutka, która została przedstawiona w bardzo pozytywnym świetle.

Paweł | 2016-10-22
martolina | 2014-08-19