Okładka książki Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik.

Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik.

Autor:
papier
emm
10 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jest to książka o tym, jak prowadzić wywiady (rozmowy) z klientami. Opisanych jest w niej szereg umiejętności potrzebnych do prowadzenia elementarnych wywiadów w zawodach związanych z pomaganiem ludziom. Pod wieloma względami umiejętności te są wyjątkowe. Po pierwsze mają one za zadanie ułatwić klientowi opracowanie wizji szczęśliwszej przyszłości. Po drugie powodują one zarówno u klienta, jak i terapeuty głębszą świadomość mocnych stron i zasobów, które klient może wykorzystać, zamieniając swoją wizję w rzeczywistość. Postanowiliśmy nazwać ten sposób prowadzenia wywiadów z klientami budowaniem rozwiązań, w odróżnieniu od podejścia zorientowanego na rozwiązywanie problemów, na którym opiera się większość innych sposobów prowadzenia wywiadów. Celem książki jest nauczenia Was, czytelników, jak budować rozwiązania z klientami.

Ze Wstępu Petera De Jonga i Insoo Kim Berg

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica