Okładka książki Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik.

Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik.

Autor:
papier
emm
10 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jest to książka o tym, jak prowadzić wywiady (rozmowy) z klientami. Opisanych jest w niej szereg umiejętności potrzebnych do prowadzenia elementarnych wywiadów w zawodach związanych z pomaganiem ludziom. Pod wieloma względami umiejętności te są wyjątkowe. Po pierwsze mają one za zadanie ułatwić klientowi opracowanie wizji szczęśliwszej przyszłości. Po drugie powodują one zarówno u klienta, jak i terapeuty głębszą świadomość mocnych stron i zasobów, które klient może wykorzystać, zamieniając swoją wizję w rzeczywistość. Postanowiliśmy nazwać ten sposób prowadzenia wywiadów z klientami budowaniem rozwiązań, w odróżnieniu od podejścia zorientowanego na rozwiązywanie problemów, na którym opiera się większość innych sposobów prowadzenia wywiadów. Celem książki jest nauczenia Was, czytelników, jak budować rozwiązania z klientami.

Ze Wstępu Petera De Jonga i Insoo Kim Berg

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku