Okładka książki Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik.

Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik.

Autor:
papier
emm
10 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jest to książka o tym, jak prowadzić wywiady (rozmowy) z klientami. Opisanych jest w niej szereg umiejętności potrzebnych do prowadzenia elementarnych wywiadów w zawodach związanych z pomaganiem ludziom. Pod wieloma względami umiejętności te są wyjątkowe. Po pierwsze mają one za zadanie ułatwić klientowi opracowanie wizji szczęśliwszej przyszłości. Po drugie powodują one zarówno u klienta, jak i terapeuty głębszą świadomość mocnych stron i zasobów, które klient może wykorzystać, zamieniając swoją wizję w rzeczywistość. Postanowiliśmy nazwać ten sposób prowadzenia wywiadów z klientami budowaniem rozwiązań, w odróżnieniu od podejścia zorientowanego na rozwiązywanie problemów, na którym opiera się większość innych sposobów prowadzenia wywiadów. Celem książki jest nauczenia Was, czytelników, jak budować rozwiązania z klientami.

Ze Wstępu Petera De Jonga i Insoo Kim Berg

Gdzie kupić?