Dysleksja. Teoria i praktyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Logopedy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Dyslexia and literacy: theory and practice
978-83-89574-59-6
dysleksja, poradnik
poradniki
mantra

"Dysleksja. Teoria i praktyka" dostarcza informacji na temat najnowszych koncepcji dotyczących dysleksji oraz nauczania czytania i pisania. Jak wskazuje sam tytuł, książka składa się z dwóch części. W pierwszej z nich przedstawiono teoretyczne wyjaśnienie zagadnień związanych z etiologią, diagnozą i terapią dysleksji oraz pracą z uczniem dyslektycznym. W części drugiej autorzy wskazują, w jaki sposób wykorzystać te koncepcje teoretyczne w praktyce. Wyjaśniają wiele trudności, których doświadczają dzieci z dysleksją ucząc się czytać i pisać. Wskazują również problemy i wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć pracujący z nimi nauczyciele, czy psycholodzy.

Monka | 2012-01-28
alexxxanderka | 2016-07-13